luni, 19 sep 2011 - Anul XVI, nr. 221 (4819)
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,971 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,5892 lei

Campioana Oţelul, victorie cu emoţii la Sibiu

Formaţia Oţelul Galaţi a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa Voinţa Sibiu, într-un meci în care unicul gol a fost înscris în minutul 85.

Paraschiv a marcat, în minutul 85, cu un şut din întoarcere, după o centrare a lui Sălăgeanu.

CS Mioveni - Sportul Studenţesc, scor 2-1

Formaţia CS Mioveni a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (2-0), echipa Sportul Studenţesc, în primul meci al etapei a VII-a a Ligii I, în care de la oaspeţi Alin Raţiu a înscris un autogol şi a fost eliminat.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Tănasă '17 şi Raţiu '34 (autogol). Pentru Sportul a înscris Lungu, în minutul 77.

1-0: După o combinaţie Neaga - Dică, mingea ajunge la Tănasă, singur în careu, iar acesta o trimite în plasă;

2-0: Raţiu deviază mingea în propria poartă, după o centrare a lui Enache, de pe partea dreaptă;

2-1: Lungu reduce din diferenţa de pe tabela de marcaj cu un şut din interiorul careului.

Sportul Studenţesc a rămas în inferioritate numerică, în minutul 67, când a fost eliminat Raţiu după ce a primit al doilea cartonaş galben.

În minutul 89, şi de la CS Mioveni a fos eliminat un jucător, Ionuţ Voicu.

CS Mioveni: Oct. Popescu - Voicu, Olteanu, Săndulescu, Neagu - Enache, Mărgăritescu, V. Gheorghe (Ionescu '82), Neaga (Miulescu '90) - Dică, Tănasă (Ayza '90+3).

Sportul Studenţesc: A. Popescu - Beţa, Cioranu, Raţiu, Maxim - Bălan, Ferfelea (Cheţan '69), Farmache (Nicola '31), Dobre (Lazăr '46), Lungu - Nistor. Antrenor: Gheorghe Mulţescu.

Pe bancă la CS Mioveni s-a aflat directorul general Răzvan Tunaru, formaţia neavând antrenor după ce Ilie Stan şi secundul Gabi Mărgărit au părăsit, joi, echipa.

La meci au asistat aproximativ 2.000 de spectatori. Într-o lojă a stadionului s-a aflat şi tehnicianul Mihai Stoichiţă, despre care se vehiculează că ar putea prelua conducerea tehnică a echipei CS Mioveni.

Ceahlăul Piatra Neamţ - Concordia Chiajna, scor 0-0

Formaţia Ceahlăul Piatra Neamţ a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul susţinut, vineri, pe teren propriu, în compania echipei Concordia Chiajna.

Ceahlăul: Jovici - Dumitraş, Forminte, Cazan, Barna - Monroy, Achim (Chitoşcă '76) - Omerbegovici, Lopez Garcia - Cebotaru, Constantinescu (Radovanovici '46). Antrenor: Costel Enache

Astra Ploieşti - Gaz Metan Mediaş, scor 2-0

Echipa Astra Ploieşti a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, formaţia Gaz Metan Mediaş.

Golurile au fost marcate de Strătilă '29 şi Fatai '90.

În minutul 29, la un contraatac al ploieştenilor, după o combinaţie între Băjenaru şi Seto, acesta din urmă i-a plasat mingea în careu lui Strătilă, care l-a driblat scurt pe Vukadinovici şi a înscris cu un şut la colţul lung.

În minutul 90, Fatai a avut o acţiune personală în viteză pe partea stângă, a trecut de Florin Lazăr şi din unghi lateral stânga a tras la colţul scurt, învingându-l pe portarul Pleşca, care ieşise pe centrare.

În minutul 73, antrenorul cu portarii de la Astra, Silviu Lung, a fost trimis în tribune în urma unei discuţii cu arbitrul Radu Petrescu.

La meci au asistat aproximativ 350 de spectatori.

FC Braşov - Petrolul, scor 1-0

Echipa FC Braşov a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), formaţia Petrolul Ploieşti.

În minutul 22, Buga a scăpat singur cu portarul şi a înscris cu o scăriţă.

În minutul 90+2, Voiculeţ (FC Braşov) a fost eliminat pentru al doilea cartonaş galben primit în numai câteva minute după primul.

La meci au asistat aproximativ 3.000 de spectatori, printre care s-au aflat şi 300 de susţinători ai formaţiei Petrolul.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Campioana Oţelul, victorie cu emoţii la Sibiu.
 Vizualizări articol: 550 |