TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
 
marţi, 7 iul 2009 - Anul XIV, nr. 156 (4142)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,9243 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,112 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   ø imagini |   ø fişiere video

Programul partidelor din turul campionatului, ediţia 2009/2010 a Ligii I

Programul partidelor din turul campionatului, ediţia 2009/2010 a Ligii I, stabilit, luni, la sediul LPF, este următorul:

Etapa I (1 august)

  • Internaţional Curtea de Argeş – Oţelul Galaţi
  • Ceahlăul Piatra Neamţ – Steaua
  • CFR Cluj – Unirea Urziceni
  • Rapid – Politehnica Iaşi
  • Unirea Alba Iulia – FC Braşov
  • FC Timişoara – Gloria Bistriţa
  • FC Ploieşti – Pandurii Târgu Jiu
  • FC Vaslui – FC Argeş
  • Universitatea Craiova - Dinamo

Etapa a II-a (8 august)

  • Oţelul Galaţi – Ceahlăul Piatra Neamţ
  • Steaua – CFR Cluj
  • Unirea Urziceni – Rapid
  • Politehnica Iaşi – FC Timişoara
  • FC Braşov – FC Ploieşti
  • Gloria Bistriţa – Unirea Alba Iulia
  • Pandurii Târgu Jiu – FC Vaslui
  • FC Argeş – Universitatea Craiova
  • Dinamo – Internaţional Curtea de Argeş

Etapa a III-a (15 august)

  • Internaţional Curtea de Argeş – FC Argeş
  • Ceahlăul Piatra Neamţ – Dinamo
  • CFR Cluj – Oţelul Galaţi
  • Unirea Alba Iulia – Politehnica Iaşi
  • FC Timişoara – Rapid
  • FC Ploieşti – Gloria Bistriţa
  • FC Vaslui – FC Braşov
  • Universitatea Craiova – Pandurii Târgu Jiu
  • Steaua – Unirea Urziceni

Etapa a IV-a (22 august)

  • Rapid – Unirea Alba Iulia
  • Oţelul Galaţi – Steaua
  • Unirea Urziceni – FC Timişoara
  • Politehnica Iaşi – FC Ploieşti
  • FC Braşov – Universitatea Craiova
  • Gloria Bistriţa – FC Vaslui
  • Pandurii Târgu Jiu – Internaţional Curtea de Argeş
  • FC Argeş – Ceahlăul Piatra Neamţ
  • Dinamo – CFR Cluj

Etapa a V-a (29 august)

  • Internaţional Curtea de Argeş – FC Braşov
  • Ceahlăul Piatra Neamţ – Pandurii Târgu Jiu
  • CFR Cluj – FC Argeş
  • Unirea Alba Iulia – FC Timişoara
  • FC Ploieşti – Rapid
  • FC Vaslui – Politehnica Iaşi
  • Universitatea Craiova – Gloria Bistriţa
  • Oţelul Galaţi – Unirea Urziceni
  • Steaua – Dinamo

Etapa a VI-a (12 septembrie)

  • Rapid – FC Vaslui
  • FC Timişoara – FC Ploieşti
  • Unirea Urziceni – Unirea Alba Iulia
  • Politehnica Iaşi – Universitatea Craiova
  • FC Braşov – Ceahlăul Piatra Neamţ
  • Gloria Bistriţa – Internaţional Curtea de Argeş
  • Pandurii Târgu Jiu – CFR Cluj
  • FC Argeş – Steaua
  • Dinamo – Oţelul Galaţi

Etapa a VII-a (19 septembrie)

  • Internaţional Curtea de Argeş – Politehnica Iaşi
  • Ceahlăul Piatra Neamţ – Gloria Bistriţa
  • CFR Cluj – FC Braşov
  • FC Ploieşti – Unirea Alba Iulia
  • FC Vaslui – FC Timişoara
  • Universitatea Craiova – Rapid
  • Oţelul Galaţi – FC Argeş
  • Steaua – Pandurii Târgu Jiu
  • Dinamo – Unirea Urziceni

Etapa a VIII-a (26 septembrie)

  • Rapid – Internaţional Curtea de Argeş
  • Unirea Alba Iulia – FC Vaslui
  • FC Timişoara – Universitatea Craiova
  • Unirea Urziceni – FC Ploieşti
  • Politehnica Iaşi – Ceahlăul Piatra Neamţ
  • FC Braşov – Steaua
  • Gloria Bistriţa – CFR Cluj
  • Pandurii Târgu Jiu – Oţelul Galaţi
  • FC Argeş – Dinamo

Etapa a IX-a (3 octombrie)

  • Internaţional Curtea de Argeş – FC Timişoara
  • Ceahlăul Piatra Neamţ – Rapid
  • CFR Cluj – Politehnica Iaşi
  • FC Vaslui – FC Ploieşti
  • Universitatea Craiova – Unirea Alba Iulia
  • Oţelul Galaţi – FC Braşov
  • Steaua – Gloria Bistriţa
  • FC Argeş – Unirea Urziceni
  • Dinamo – Pandurii Târgu Jiu

Etapa a X-a (17 octombrie)

  • Rapid – CFR Cluj
  • Unirea Alba Iulia – Internaţional Curtea de Argeş
  • FC Timişoara – Ceahlăul Piatra Neamţ
  • FC Ploieşti – Universitatea Craiova
  • Unirea Urziceni – FC Vaslui
  • Politehnica Iaşi – Steaua
  • FC Braşov – Dinamo
  • Gloria Bistriţa – Oţelul Galaţi
  • Pandurii Târgu Jiu – FC Argeş

Etapa a XI-a (24 octombrie)

  • Internaţional Curtea de Argeş – FC Ploieşti
  • Ceahlăul Piatra Neamţ – Unirea Alba Iulia
  • CFR Cluj – FC Timişoara
  • Universitatea Craiova – FC Vaslui
  • Oţelul Galaţi – Politehnica Iaşi
  • Steaua – Rapid
  • Pandurii Târgu Jiu – Unirea Urziceni
  • FC Argeş – FC Braşov
  • Dinamo – Gloria Bistriţa

Etapa a XII-a (31 octombrie)

  • Rapid – Oţelul Galaţi
  • Unirea Alba Iulia – CFR Cluj
  • FC Timişoara – Steaua
  • FC Ploieşti – Ceahlăul Piatra Neamţ
  • FC Vaslui – Internaţional Curtea de Argeş
  • Unirea Urziceni – Universitatea Craiova
  • Politehnica Iaşi – Dinamo
  • FC Braşov – Pandurii Târgu Jiu
  • Gloria Bistriţa – FC Argeş

Etapa a XIII-a (7 noiembrie)

  • Internaţional Curtea de Argeş – Universitatea Craiova
  • Ceahlăul Piatra Neamţ – FC Vaslui
  • CFR Cluj – FC Ploieşti
  • Oţelul Galaţi – FC Timişoara
  • Steaua – Unirea Alba Iulia
  • FC Braşov – Unirea Urziceni
  • Pandurii Târgu Jiu – Gloria Bistriţa
  • FC Argeş – Politehnica Iaşi
  • Dinamo – Rapid

Etapa a XIV-a (21 noiembrie)

  • Internaţional Curtea de Argeş – Unirea Urziceni
  • Rapid – FC Argeş
  • Unirea Alba Iulia – Oţelul Galaţi
  • FC Timişoara – Dinamo
  • FC Ploieşti – Steaua
  • FC Vaslui – CFR Cluj
  • Universitatea Craiova – Ceahlăul Piatra Neamţ
  • Politehnica Iaşi – Pandurii Târgu Jiu
  • Gloria Bistriţa – FC Braşov

Etapa a XV-a (28 noiembrie)

  • Ceahlăul Piatra Neamţ – Internaţional Curtea de Argeş
  • CFR Cluj – Universitatea Craiova
  • Oţelul Galaţi – FC Ploieşti
  • Steaua – FC Vaslui
  • Unirea Urziceni – Gloria Bistriţa
  • FC Braşov – Politehnica Iaşi
  • Pandurii Târgu Jiu – Rapid
  • FC Argeş – FC Timişoara
  • Dinamo - Unirea Alba Iulia

Etapa a XVI-a (5 decembrie)

  • Internaţional Curtea de Argeş – CFR Cluj
  • Ceahlăul Piatra Neamţ – Unirea Urziceni
  • Rapid – FC Braşov
  • Unirea Alba Iulia – FC Argeş
  • FC Timişoara – Pandurii Târgu Jiu
  • FC Ploieşti – Dinamo
  • FC Vaslui – Oţelul Galaţi
  • Universitatea Craiova – Steaua
  • Politehnica Iaşi – Gloria Bistriţa

Etapa a XVII-a (12 decembrie)

  • CFR Cluj – Ceahlăul Piatra Neamţ
  • Oţelul Galaţi – Universitatea Craiova
  • Steaua – Internaţional Curtea de Argeş
  • Unirea Urziceni – Politehnica Iaşi
  • FC Braşov – FC Timişoara
  • Gloria Bistriţa – Rapid
  • Pandurii Târgu Jiu – Unirea Alba Iulia
  • FC Argeş – FC Ploieşti
  • Dinamo – FC Vaslui
În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Programul partidelor din turul campionatului, ediţia 2009/2010 a Ligii I.
 Vizualizări articol: 523 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Programul partidelor din turul campionatului, ediţia 2009/2010 a Ligii I0.05

Facos Suceava
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei