luni, 20 iun 2022 - Anul XXVII, nr. 142 (8059)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,949 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta5,0469 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   2 imagini |   ø fişiere video

Tenis de câmp

Cupa Monitorul se desfășoară la turație maximă

Meciurile din Cupa Monitorul continuă să se succeadă într-un ritm susținut. Sâmbătă și duminică s-au disputat un număr de 10 partide, vremea fiind foarte bună pentru tenis. Majoritatea meciurilor s-au terminat după două seturi și s-au încheiat cu victorii pentru Sorin Croitor, Emi Popovici, Bogdan Marasin, Ciprian Hrețcanu sau Dragoș Achiței.  Alte 7 jocuri se vor disputa luni.

Partidele ediției a XIII-a a Cupei Monitorul se vor derula pe toată perioada sezonului cald, pe terenuri de zgură, în trei locații: Complexul Sportiv „Unirea”, Baza „Flora Ana” și „Oscar Tenis Club”. Cei 260 de concurenți aflați pe tabloul competiției au fost împărţiţi la tragerea la sorți în mai multe categorii, în funcţie de nivelul de joc al fiecăruia şi de vârstă. În prima fază a întrecerii se va juca în sistem de grupe, fiecare cu fiecare, urmând ca faza a doua să se desfășoare în sistem eliminatoriu. Vor promova în etapa eliminatorie toţi participanţii, iar împerecherea pe tablou se va face în funcţie de locul ocupat în grupe.

Rezultate înregistrate sâmbătă și duminică:

Daniel Bujdei - Maximilian Nicoară

Elită -40, Grupa D

Baza Unirea

Amânat

Bogdan Marasin - Gheorghiță Șestac

Elită -40, Grupa D

Baza Unirea

6-1, 6-1

Ciprian Hrețcanu - Doru Iacob

Secundară +40, Grupa C

Baza Unirea

6-2, 6-4

Dragos Achiței - Cătălin Juravle

Principală -40, Grupa D

Baza unirea

6-0, 6-4

Mihai Macarie - Liviu Axinti

Principală + 50, Grupa D

Baza Unirea

6-0, 6-0 w.o.

Ciprian Nicoară - Cezar Guguță

Secundară -40, Grupa A

Baza Unirea

2-6, 6-1, 6-4

Sorin Croitor – Vasile Cotoară

Principală +50, Grupa D

Baza Unirea

6-1, 6-2

Adi Grădinariu – Emi Popovici

Secundară +40, Grupa B

Baza Unirea

5-7, 4-6

Eduard Bandi - Daniel Isopescu

Principală -40, Grupa C

Baza Unirea

6-0, 6-4

Ana Cîrligeanu - Roxana Lungu

Feminin, Grupa B

Baza Unirea

6-0, 6-0

 

Programul de luni:

Luni, 20 iunie, ora 08.00

Mihai Vieriu - Cornel Parasca

Veterani +60, Grupa A

Flora Ana

Luni, 20 iunie, ora 08.00

Vasile Vrînceanu - Mihai Grămăticu

Veterani +70

Baza Unirea

Luni, 20 iunie, ora 10.00

Constantin Chetraru - Gheorghe Hînganu

Veterani +70

Baza Unirea

Luni, 20 iunie, ora 10.00

Mihai Ududec - Gabriel Toderașcu

Elită +40, Grupa C

Baza Unirea

Luni, 20 iunie, ora 16.00

Petru Vicovanu - Eduard Bandi

Principală -40, Grupa C

Baza Unirea

Luni, 20 iunie, ora 18.00

Vasile Ungureanu - Ovidiu Busuioc

Elită +50, Grupa A

Baza Unirea

Luni, 20 iunie, ora 20.00

Alina Dumbravă - Maria Ulici

Feminin, Grupa A

Baza Unirea

 

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Cupa Monitorul se desfășoară la turație maximă.
 Vizualizări articol: 395 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cupa Monitorul se desfășoară la turație maximă0.05

Facos Suceava
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



RE-PAIR
Directia Generala Anticoruptie
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei