Google
 
sâmbătă, 16 nov 2019 - Anul XXIV, nr. 269 (7270)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,779 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,3101 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe Google+ Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |  Trimite pe Yahoo MessengerMessenger |   1 imagine |   ø fişiere video

Minifotbal

Titlul de campioană de campionatul de old-boys se decide în ultima etapă

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Etapa a XII-a a Campionatului Judeţean de old-boys „Avastar” a avut drept cap de afiş duelul dintre primele două clasate. Vivendi s-a impus la final cu scorul de 3-1 în faţa celor de Kangen Team, la capătul unui meci cu mulţi nervi şi des fragmentat, în care spiritul de fair-play, ce ar trebui să primeze la astfel de competiţii din categoria sportul pentru toţi, a fost lăsat pe locul doi. Dorin Goian (2) şi Daniel Bălan au marcat golurile învingătorilor, în vreme ce Viorel Stan a punctat pentru Kangen Team. În urma acestui rezultat, campioana ultimelor ediţii păstrează un punct avans în clasament, numai că Vivendi mai are două meciuri de disputat pe parcursul săptămânii viitoare, ultima a întrecerii. În ce priveşte lupta pentru ultima treaptă a podiumului de premiere, ea rămâne deschisă, nu mai puţin de cinci formaţii având şanse la locul 3.

Referitor la runda a XII-a, ar mai fi de remarcat primul succes stagional repurtat de bravii băieţi de la Bucovina, care reprezintă un exemplu de comportament pe terenul de fotbal.

Începând din această ediţie, Campionatul Judeţean de old-boys beneficiază de susţinerea societăţii Avastar, care este în prezent una dintre cele mai reprezentative mărci româneşti din industria cărnii.

Implicate activ în bunul mers al întrecerii sunt, de asemenea, Asociaţia Judeţeană de Fotbal şi Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret.

Precedentele treisprezece ediţii ale competiţiei au revenit formaţiilor Centru Vechi (patru titluri), Inter Conti (patru titluri), Revine (trei titluri), Vivendi şi Crama cu Ştaif.

Rezultate înregistrate în etapa a XII-a în Campionatul judeţean de old-boys:

Autoline – Paulcor-Mediterana 0-0 (2-1 după lovituri de departajare)
Bucovina – Sursa Team 5-1
Au marcat: Nichifor (3), Şorodoc (2), respectiv Munteanu.
Eco Optic – Concordia 6-2
Au marcat: Bandrabulea (3), Bordeianu (2), Şuiu, respectiv Budeanu, Ianoş.
Artra – Thermonet 2-3
Au marcat: Vezeteu (2), respectiv Ursaciuc (2), Varteniuc.
AWS Team – Valexin 1-1 (1-3 după lovituri de departajare)
Au marcat: Voinea, respectiv Ţiprigan.
Kangen Team – Vivendi 1-3
Au marcat: Stan, respectiv D. Goian (2), D. Bălan.
Florconstruct – Intermontana 6-2
Au marcat: Vornicu (3), Gorbănescu (2), B. Florea, respectiv Şerban, Pintrijel.

Într-un meci disputat în avans din etapa a XIV-a, Urşii – Paulcor-Mediterana 3-3 (8-7 după lovituri de departajare). Au marcat: Cristurean (3), respectiv Prelipcean, Ilaş, Andrieş.

Festivitatea de premiere şi banchetul de final vor avea loc la Civica Sport Center, sâmbătă, pe 23 noiembrie, cu începere de la ora 13.00.

Meciurile din campionat pot fi urmărite live, dar şi înregistrat, pe pagina de facebook Minifotbal Old Boys Suceava.

 

Clasament

1. Kangen Team          13        11        1          1          66-22   34
2. Vivendi        12        11        0          1          60-11   33
3. Valexin        13        9          1          3          44-19   29
4. Autoline       13        7          3          3          44-32   27
5. Paulcor-Mediterana12        8          2          2          53-16   26
6. Eco Optic    12        8          1          3          47-21   26
7. AWS Team  12        8          1          3          41-26   25
8. Florconstruct           13        5          2          6          42-46   17
9. Thermonet   12        4          2          6          28-54   15
10. Urşii          12        3          2          7          30-41   13
11. Concordia  13        4          0          9          26-51   12
12. Sursa Team            13        1          5          7          17-43   11
13. Intermontana 13    2          1          10        27-53   7
14. Artra-Baracuda      13        1          2          10        25-59   6
15. Bucovina   13        1          1          11        22-69   4

 

Iată cum se prezintă programul ultimei săptămâni din Campionatul judeţean de old-boys:

Luni, 18 noiembrie, ora 18.00: Vivendi – Urşii (meci restant din etapa a XV-a)
Luni, 18 noiembrie, ora 18.50: AWS Team – Paulcor Mediterana (meci restant din etapa a X-a)
Luni, 18 noiembrie, ora 19.40: Sursa Team – Eco Optic
Luni, 18 noiembrie, ora 20.30: Concordia - Artra
Marţi, 19 noiembrie, ora 18.00: Thermonet – AWS Team
Marţi, 19 noiembrie, ora 18.50: Valexin – Centru Vechi
Miercuri, 20 noiembrie, ora 19.40: Vivendi – Autoline
Miercuri, 20 noiembrie, ora 20.30: Paulcor-Mediterana - Florconstruct
Joi, 21 noiembrie, ora 18.00: Intermontana - Urşii
Joi, 21 noiembrie, ora 18.50: Eco Optic - Bucovina (meci în avans din etapa a XIV-a)
În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Titlul de campioană de campionatul de old-boys se decide în ultima etapă.
 Vizualizări articol: 1294 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Titlul de campioană de campionatul de old-boys se decide în ultima etapă0.05

Shopping City Suceava
Denis
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Optik Tataru - Servicii Optica Medicala Suceava
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei