sâmbătă, 26 nov 2016 - Anul XXI, nr. 278 (6391)
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,973 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,6085 lei

Meciul cu Dunărea Călăraşi este un bun prilej pentru suceveni pentru a ieşi din pasa proastă

Foresta încearcă să reînnoade şirul victoriilor
În ultima etapă a turului, astăzi, începând cu ora 12.00, pe stadionul Areni, Foresta se va confrunta cu gruparea Dunărea Călăraşi. Sucevenii vin după o serie aproape inexplicabilă de şase înfrângeri consecutive, iar un succes în duelul cu formaţia pregătită de Adrian Mihalcea i-ar putea readuce pe linia de plutire... Citeşte
  1944 vizualizări    0 comentarii

Dedeman a mai făcut un pas spre titlu

Cea de-a doua ediţie a Ligii Companiilor la fotbal pe teren redus, competiţia adresată angajaţilor din societăţile comerciale... Citeşte
  2221 vizualizări    0 comentarii

Inter Conti şi Vivendi ocupă primele două poziţii înaintea meciului direct programat marţi

Dorin Goian a marcat cinci goluri pentru Vinendi în ultima partidă
Săptămâna aceasta, la Baza sportivă „Gârla Morii” din lunca Sucevei s-au disputat partidele din etapa a XII-a a... Citeşte
  2124 vizualizări    0 comentarii

LPS Suceava a terminat turul de campionat cu o victorie la Focşani

Echipa de rugby sub 18 ani a LPS Suceava după victoria de la Focșani
Joi, echipa de rugby juniori sub 18 ani a Liceului cu Program Sportiv Suceava a terminat turul în Campionatul Naţional de rugby... Citeşte
  1742 vizualizări    0 comentarii

Sucevenii încheie turul pe teren propriu, în compania ultimei clasate, CSM Râmnicu Sărat

Echipa de volei seniori a Clubului Sportiv Municipal Suceava va încheia astăzi, de la ora 11.00, turul de campionat î... Citeşte
  1533 vizualizări    0 comentarii
Articole precedente („Sport local”):

La opt ani distanţă, Cristina Casandra a urcat de pe locul 5 pe 4 în ierarhia finală a Olimpiadei de la Beijing!

Cristina Casandra a mai urcat un loc la Olimpiada de la Beijing după opt ani
Clasată pe locul 5 la Jocurile Olimpice de la Beijing, în anul 2008, în proba de 3.000 de metri obstacole, suceveanca... Citeşte
  1841 vizualizări    0 comentarii

Buhăceanu, fostul atacant al Pojorâtei, e golgheterul la zi al eşalonului al treilea

După desfiinţarea Bucovinei Pojorâta, produsă în vara acestui an, atacantul Valentin Buhăceanu a ales să-şi continue... Citeşte
  2856 vizualizări    0 comentarii

Cornel Căinari sună deşteptarea

Cornel Căinari: „Mă întâlnesc cu lumea pe stradă şi mă întreabă ce se întâmplă şi nu ştiu ce să răspund”
După o serie pozitivă alcătuită din opt victorii şi un rezultat de egalitate, care au urcat-o pe podiumul eşalonului secund, Foresta... Citeşte
  2826 vizualizări    0 comentarii

Arbitrii Rusandu şi Slabu au avut orbul găinilor la accidentarea lui Mihălăchioaie

Ionuţ Mihălăchioaie: „Am dureri mari, genunchiul uneori e blocat şi alte ori îmi fuge pur şi simplu într-o parte”
Meciul de duminică, de pe Areni, cu liderul Juventus Bucureşti, s-a încheiat după doar 8 minute pentru Ionuţ Mihălăchioaie... Citeşte
  2339 vizualizări    0 comentarii

Rareș Ilisei a ajuns în semifinalele Cupei Sense

Rareş Ilisei a fost la un pas de finala turneului de la Roman
Zilele trecute, municipiul Roman a găzduit Cupa Sense la tenis de câmp pentru copii, o competiție de categoria I, aflată î... Citeşte
  2029 vizualizări    0 comentarii

Lupta pentru promovare rămâne deschisă în Seria a II-a

Sezonul de toamnă al Ligii a V-a s-a încheiat odată cu disputarea meciurilor din etapa a IX-a, ultima a turului. În Seria I... Citeşte
  1520 vizualizări    0 comentarii

FOTOSucevenii s-au întors cu şase medalii de la campionatul naţional de isshinryu

Sucevenii s-au întors cu şase medalii de la campionatul naţional de isshinryu
Mica delegaţie suceveană prezentă la campionatul naţional de kumite de la Iaşi, organizat de Federaţia Okinawa Isshinryu Karate... Citeşte
  2015 vizualizări    0 comentarii

Foresta nu-şi revine şi ajunge la al şaselea eşec în serie în campionat

Portarul Toma Niga a părăsit terenul de joc accidentat în meciul de la Satu Mare
Foresta nu se mai regăseşte după meciul cu Steaua. Fotbaliştii pregătiţi de Cristi Popovici au pierdut ieri, cu 3-0, meciul di... Citeşte
  1604 vizualizări    0 comentarii

Bucovina Rădăuți – Șomuz Fălticeni e capul de afiș al sferturilor Cupei României

La sediul Asociației Județene de Fotbal a avut loc ieri tragerea la sorți a meciurilor din sferturile de finală ale Cupei... Citeşte
  1271 vizualizări    0 comentarii

Universitatea debutează în Cupa României cu liderul Ligii Naţionale

Sucevenii reîntâlnesc cea mai bună echipă a momentului
Ediţia din acest sezon a Cupei României la handbal masculin va debuta în data de 17 decembrie cu faza optimilor de finală... Citeşte
  1594 vizualizări    0 comentarii

Meciul de astăzi dintre Olimpia Satu Mare şi Foresta va fi transmis în direct la TV

Marius Matei va lipsi de pe teren după ce a primit cartonaş roşu în partida cu Juventus Bucureşti
Etapa a XVIII-a a Ligii a II-a a început ieri după-amiază, când s-a jucat meciul Luceafărul Oradea – FC Braşov... Citeşte
  2213 vizualizări    0 comentarii

Mircea Crainiciuc a câştigat Cupa Politehnica Bucureşti făcând pereche cu fiul său

Mircea Crainiciuc şi-a regăsit vocaţia alături de fiul său, Ştefan
Mircea Crainiciuc, fostul preşedinte al Forestei din urmă cu 20 de ani, este un împătimit al tenisului de câmp. Zilele... Citeşte
  2101 vizualizări    0 comentarii

LPS Suceava a mai făcut un pas către calificarea la turneul final

Echipa de rugby în 7 sub 17 ani a Liceului cu Program Sportiv din Suceava se menţine în lupta pentru calificarea la turneul... Citeşte
  1243 vizualizări    0 comentarii

Junior Câmpulung Moldovenesc conduce ierarhia juniorilor C

Derby-ul etapei a XII-a în Campionatul judeţean al juniorilor C, dintre LPS Suceava și Juniorul Suceava, s-a încheia... Citeşte
  1375 vizualizări    0 comentarii

Probleme mari de lot pentru Foresta

Accidentarea suferită de Ionuț Mihălăchioaie s-a dovedit a fi extrem de gravă
Înfrângerea suferită duminică, pe Areni, în confruntarea cu liderul campionatului, Juventus București, a lăsat urme... Citeşte
  2977 vizualizări    0 comentarii

După ultima victorie, Ecuator a făcut în clasament un salt de cinci poziții

La sfârșitul săptămânii trecute s-au disputat primele două meciuri în avans din etapa a XVII-a în Liga... Citeşte
  1380 vizualizări    0 comentarii

Rezultate mulţumitoare în etapele Cupei Intercontinentale şi ale Cupei Europei de skeleton

În perioada 17 -18 noiembrie, la Königssee, Germania, s-au desfăşurat etapele trei şi patru ale Cupei Intercontinentale de... Citeşte
  1075 vizualizări    0 comentarii

LPS Suceava a câştigat argintul naţional pe echipe la juniori II

Echipa de lupte juniori II LPS Suceava antrenată de Valerică Gherasim și Andrei Bolohan
Secţia de lupte greco-romane a Liceului cu Program Sportiv Suceava a reuşit o nouă performanţă la nivel naţional, după ce î... Citeşte
  1397 vizualizări    0 comentarii

Bucovina Rădăuți rămâne în frunte

Etapa a XII-a din campionatul juniorilor de la Liga Inter Conti n-a fost una a surprizelor. Primele șase clasate au obținut victorii pe... Citeşte
  1204 vizualizări    0 comentarii

Meciul Universității la Timișoara s-a amânat pentru marțea viitoare

Echipa de handbal a Sucevei face o pauză din cauza amânării meciului de miercuri
Miercuri seară, în etapa cu numărul 13 din Liga Națională de Handbal, ultima a turului de campionat, echipa Universității... Citeşte
  1164 vizualizări    0 comentarii

Meci de mare luptă la Gura Humorului

Liga a IV-a a continuat ieri cu meciurile etapei a 12-a, urmând ca partidele din etapa anterioară, amânate din cauza... Citeşte
  1770 vizualizări    0 comentarii

Cristi Popovici s-a arătat supărat pe maniera de arbitraj în meciul pierdut pe nedrept cu Juventus

Cristi Popovici: „Cei de la Juventus au fost mult mai mulți pe teren”
La finalul meciului pierdut în ultimul minut în fața celor de la Juventus, antrenorul Forestei Suceava, Cristi Popovici a... Citeşte
  2112 vizualizări    0 comentarii

FOTOForesta pierde în minutele de prelungire, după un penalty discutabil acordat bucureștenilor

Dănilă a reușit golul egalizator pentru Foresta Suceava
Ieri, în etapa cu numărul 17 din Liga a II-a de fotbal, Foresta Suceava a primit vizita liderului la zi, Juventus București, la... Citeşte
  1737 vizualizări    0 comentarii

FOTOSelecționata AJF Suceava a câștigat din nou turneul „Fotbal și Feminitate” la sub 14 ani

Selecționata AJF Suceava a câștigat categoria sub 14 ani
Sâmbătă și duminică, municipiul Suceava a fost pentru a doua oară gazda turneului final al turneului „Fotbal și... Citeşte
  1987 vizualizări    0 comentarii

CSM Suceava a încheiat anul cu o victorie clară la Arad

Echipa de rugby CSM Suceava a încheiat în forță turul de campionat și anul 2016, după ce ieri s-a impus într-un meci... Citeşte
  1357 vizualizări    0 comentarii

Sucevenii au bifat a patra victorie din acest sezon

Sâmbătă, CSM Suceava a reușit a patra victorie din acest sezon al Diviziei A2 la volei, scor 3 – 0 la seturi pe terenul... Citeşte
  1110 vizualizări    0 comentarii

Copiii din zona Câmpulung Moldovenesc au luat ieri primul contact cu rugby-ul

Peste 60 de copii şi profesori au participat ieri, la Şcoala Gimnazială Sadova, la un curs de iniţiere în tainele sportului cu... Citeşte