TOYOTA - Programul Rabla 2020
TOYOTA - Programul Rabla 2020
TOYOTA - Programul Rabla 2020
 
luni, 22 dec 2014 - Anul XIX, nr. 298 (5807)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,8735 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,0875 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
PNL
PMP
PSD
PRO Romania
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   1 imagine |   ø fişiere video

Fotbal – Copii

Cupa „Moş Crăciun” îşi desemnează astăzi câştigătorii

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Cea de-a opta ediţie a Cupei „Moş Crăciun” pentru copii se află în plină desfăşurare în locaţiile obişnuite, sala Liceului cu Program Sportiv din Suceava şi balonul de la Universitate. Competiţia se adresează categoriilor de vârstă 8, 9, 10 şi 11 ani, angrenând în concurs 800 de copii de la 46 de echipe participante, din ţară şi străinătate. Din judeţul nostru s-au prezentat în concurs formaţiile Luceafărul Bucovina Suceava, LPS Suceava, Juniorul Suceava, Dorna Vatra Dornei, Maxi Vatra Dornei, ACS Junior Câmpulung Moldovenesc şi CN „Nicu Gane” Fălticeni, pe tabloul competiţiei fiind prezente şi patru echipe din Republica Moldova, este vorba de Dacia Chişinău, Zimbrul Chişinău, FC Buiucani şi CSS Străşeni. Sâmbătă şi duminică au fost programate meciurile din faza grupelor, urmând ca  astăzi să se dispute semifinalele şi finalele.

 

Iată rezultatele consemnate până aseară, la închiderea ediţiei:

Categoria de vârstă 2003 – meciurile se dispută în balonul de la Universitate:

Grupa A

Luceafărul Bucovina – CSS Pașcani 0-1

CSS Botoșani – Dacia Chișinău 2-6

CSS Pașcani – Dacia Chișinău 1-2

Luceafărul Bucovina – CSS Botoșani 5-0

CSS Botoșani – CSS Pașcani 1-1

Dacia Chișinău – Luceafărul Bucovina 0-2

 

Grupa B

LPS Suceava – ACS Junior Câmpulung Moldovenesc 1-1

CSS Străşeni – FC Odorhei 0-2

ACS Junior Câmpulung Moldovenesc – FC Odorhei 1-2

LPS Suceava – CSS Străşeni 0-1

CSS Străşeni – ACS Junior Câmpulung Moldovenesc 1-2

FC Odorhei – LPS Suceava 2-0

 

Grupa C

ACS Juniorul Suceava – LPS Botoșani 1-0

Viitorul Bârlad – FC Buiucani 1-0

LPS Botoșani – FC Buiucani 3-0

ACS Juniorul Suceava – Viitorul Bârlad 2-1

Viitorul Bârlad – LPS Botoșani 2-0

FC Buiucani – ACS Juniorul Suceava 0-2

 

Categoria de vârstă 2004 – meciurile se dispută în balonul de la Universitate:

Grupa A

Luceafărul Bucovina – FC Vaslui 2-1

LPS Suceava – CSS Străşeni 1-3

FC Vaslui – CSS Străşeni 4-1

Luceafărul Bucovina – LPS Suceava 5-1

 

Grupa B

ACS Juniorul Suceava – Viitorul Bârlad 6-0

CSS Pașcani – FC Odorhei 0-1

Viitorul Bârlad – FC Odorhei 0-4

ACS Juniorul Suceava – CSS Pașcani 1-1

 

Grupa C

LPS Vaslui – CN „Nicu Gane” Fălticeni 5-1

Dorna Vatra Dorna – Athletic Iaşi 2-1

CN „Nicu Gane” Fălticeni – Athletic Iaşi 1-0

LPS Vaslui – Dorna Vatra Dornei 1-0

 

Categoria de vârstă 2005 – meciurile se dispută în sala LPS:

Grupa A

ACS Juniorul Suceava – ACS Tâmpa Brașov 6-1

FC Botoșani – ACS Junior Câmpulung Moldovenesc 0-5

ACS Tâmpa Brașov – ACS Junior Câmpulung Moldovenesc 0-4

ACS Juniorul Suceava – FC Botoșani 1-2

FC Botoșani – Tâmpa Brașov 2-1

ACS Junior Câmpulung Moldovenesc – ACS Juniorul Suceava 1-1

 

Grupa B

Luceafărul Bucovina – CN „Nicu Gane” Fălticeni 2-0

LPS Botoșani – CSS Străşeni 6-0

CN „Nicu Gane” Fălticeni – CSS Străşeni 5-1

Luceafărul Bucovina – LPS Botoșani 0-1

LPS Botoșani – CN „Nicu Gane” Fălticeni 2-0

 

Grupa C

LPS Suceava – Zimbrul Chișinău 1-3

Maxi Vatra Dornei – Viitorul Bârlad 1-2

LPS Suceava – Maxi Vatra Dornei 0-7

Zimbrul Chișinău – Viitorul Bârlad 2-1

Viitorul Bârlad – LPS Suceava 5-1

 

Categoria de vârstă 2006 – meciurile se dispută în sala LPS:

Grupa A

Luceafărul Bucovina – Aerostar Bacău 2-0

CSS Străşeni – ACS Junior Câmpulung Moldovenesc 0-0

Aerostar Bacău – ACS Junior Câmpulung Moldovenesc 7-0

Luceafărul Bucovina – CSS Străşeni 10-1

CSS Străşeni – Aerostar Bacău 1-6

ACS Junior Câmpulung Moldovenesc – Luceafărul Bucovina 0-4

 

Grupa B

ACS Juniorul Suceava – CSS Botoșani 4-1

FC Buiucani – LPS Suceava 1-0

CSS Botoșani – LPS Suceava 3-1

ACS Juniorul Suceava – FC Buiucani 4-0

FC Buiucani – CSS Botoșani 0-4

LPS Suceava – ACS Juniorul Suceava 0-4

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Cupa „Moş Crăciun” îşi desemnează astăzi câştigătorii.
 Vizualizări articol: 1299 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 5.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 5.0 din 2 voturi
Cupa „Moş Crăciun” îşi desemnează astăzi câştigătorii5.052

Shopping City Suceava
Facos Suceava
Iulius Mall Suceava
MedClinic
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Uniunea Polonezilor din Romania
Toyota - Programul Rabla 2020
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei