TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
 
vineri, 19 dec 2014 - Anul XIX, nr. 296 (5805)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,8745 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,0189 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   1 imagine |   ø fişiere video

Fotbal – Copii

Şapte cluburi sucevene vor participa la ediţia din acest an a Cupei „Moş Crăciun”

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Cea de-a opta ediţie a Cupei „Moş Crăciun” la fotbal pentru copii va debuta la sfârşitul acestei săptămâni, la Suceava. Sâmbătă şi duminică sunt programate meciurile din faza grupelor, urmând ca în ziua de luni să se dispute semifinalele şi finalele. Competiţia, care va avea loc în sala Liceului cu Program Sportiv Suceava şi în balonul de la Universitatea „Ştefan cel Mare”, se adresează categoriilor de vârstă 8, 9, 10 şi 11 ani, angrenând în concurs 800 de copii de la 46 de echipe participante, din ţară şi străinătate.

Din judeţul nostru şi-au anunţat prezenţa formaţiile Luceafărul Bucovina Suceava, LPS Suceava, Juniorul Suceava, Dorna Vatra Dornei, Maxi Vatra Dornei, ACS Junior Câmpulung Moldovenesc şi CN Nicu Gane Fălticeni, pe lista de concurs fiind prezente şi patru echipe din Republica Moldova, este vorba de Dacia Chişinău, Zimbrul Chişinău, FC Buiucani şi CSS Străşeni.

„Vor fi trei zile pline de fotbal juvenil la Suceava. Ca număr de echipe participante, competiţia din acest an este cea mai tare de până acum. Pentru prima dată Asociaţia Judeţeană de Fotbal şi Federaţia Română de Fotbal vor fi parteneri în organizarea acestui turneu, ceea ce reprezintă cu siguranţă un plus. Sper ca iubitorii fotbalului să onoreze în număr mare competiţia, pentru că vor avea în mod sigur ce vedea. Va fi fără-ndoială un concurs frumos, am pregătit premii atractive pentru copii şi ne dorim ca aceştia să plece încântaţi de la Suceava”, a declarat profesorul Ciprian Anton, cel ce se ocupă an de an de organizarea Cupei „Moş Crăciun”.


Categoria de vârstă 2003 – meciurile se dispută în balonul de la Universitate:

Grupa A: Luceafărul Bucovina, CSS Botoșani, Dacia Chișinău, CSS Pașcani.

Sâmbătă:

ora 15.20: Luceafărul Bucovina – CSS Pașcani

ora 16.00: CSS Botoșani – Dacia Chișinău

Duminică:

ora 07.20: CSS Pașcani – Dacia Chișinău

ora 08.00: Luceafărul Bucovina – CSS Botoșani

ora 15.20: CSS Botoșani – CSS Pașcani

ora 16.00: Dacia Chișinău – Luceafărul Bucovina

 

Grupa B: LPS Suceava, CSS Străşeni, FC Odorhei, ACS Junior Câmpulung Moldovenesc.

Sâmbătă:

ora 16.40: LPS Suceava – ACS Junior Câmpulung Moldovenesc

ora 17.20: CSS Străşeni – FC Odorhei

Duminică:

ora 08.40: ACS Junior Câmpulung Moldovenesc – FC Odorhei

ora 09.20: LPS Suceava – CSS Străşeni

ora 16.40: CSS Străşeni – ACS Junior Câmpulung Moldovenesc

ora 17.20: FC Odorhei – LPS Suceava

 

Grupa C: ACS Juniorul Suceava, Viitorul Bârlad, FC Buiucani, LPS Botoșani.

Sâmbătă:

ora 18.00: ACS Juniorul Suceava – LPS Botoșani

ora 18.40: Viitorul Bârlad – FC Buiucani

Duminică:

ora 10.00:  LPS Botoșani – FC Buiucani

ora 10.40:  ACS Juniorul Suceava – Viitorul Bârlad

ora 18.00: Viitorul Bârlad – LPS Botoșani

ora 18.40: FC Buiucani – ACS Juniorul Suceava

 

Categoria de vârstă 2004 – meciurile se dispută în balonul de la Universitate:

Grupa A: Luceafărul Bucovina, LPS Suceava, CSS Străşeni, FC Vaslui.

Sâmbătă:

ora 19.20: Luceafărul Bucovina – FC Vaslui

ora 20.00: LPS Suceava – CSS Străşeni

Duminică:

ora 11.20: FC Vaslui – CSS Străşeni

ora 12.00: Luceafărul Bucovina – LPS Suceava

ora 19.20: LPS Suceava – FC Vaslui

ora 20.00: CSS Străşeni – Luceafărul Bucovina

 

Grupa B: ACS Juniorul Suceava, CSS Pașcani, FC Odorhei, Viitorul Bârlad.

Sâmbătă:

ora 20.40: ACS Juniorul Suceava – Viitorul Bârlad

ora 21.20: CSS Pașcani – FC Odorhei

Duminică:

ora 12.40: Viitorul Bârlad – FC Odorhei

ora 13.20: ACS Juniorul Suceava – CSS Pașcani

ora 20.40: CSS Pașcani – Viitorul Bârlad

ora 21.20: FC Odorhei – ACS Juniorul Suceava

 

Grupa C: LPS Vaslui, Dorna Vatra Dornei, Athletic Iași, CN „Nicu Gane” Fălticeni.

Sâmbătă:

ora 22.00: LPS Vaslui – CN „Nicu Gane” Fălticeni

ora 22.40: Dorna Vatra Dorna – Athletic Iaşi

Duminică:

ora 14.00: CN „Nicu Gane” Fălticeni – Athletic Iaşi

ora 14.40: LPS Vaslui – Dorna Vatra Dornei

ora 22.00: Dorna Vatra Dornei – CN „Nicu Gane” Fălticeni

ora 22.40: Athletic Iaşi – LPS Vaslui

 

Categoria de vârstă 2005 – meciurile se dispută în sala LPS:

Grupa A: ACS Juniorul Suceava, FC Botoșani, ACS Junior Câmpulung Moldovenesc, ACS Tâmpa Brașov.

Sâmbătă:

ora 18.40: ACS Juniorul Suceava – ACS Tâmpa Brașov

ora 19.20: FC Botoșani – ACS Junior Câmpulung Moldovenesc

Duminică:

ora 10.40: ACS Tâmpa Brașov – ACS Junior Câmpulung Moldovenesc

ora 11.20: ACS Juniorul Suceava – FC Botoșani

ora 17.20: FC Botoșani – Tâmpa Brașov

ora 18.00: ACS Junior Câmpulung Moldovenesc – ACS Juniorul Suceava

 

Grupa B: Luceafărul Bucovina, LPS Botoșani, CSS Străşeni, CN „Nicu Gane” Fălticeni.

Sâmbătă:

ora 20.00: Luceafărul Bucovina – CN „Nicu Gane” Fălticeni

ora 20.40: LPS Botoșani – CSS Străşeni

Duminică:

ora 12.00: CN „Nicu Gane” Fălticeni – CSS Străşeni

ora 12.40: Luceafărul Bucovina – LPS Botoșani

ora 18.40: LPS Botoșani – CN „Nicu Gane” Fălticeni

ora 20.40: CSS Străşeni – Luceafărul Bucovina

 

Grupa C: LPS Suceava, Maxi Vatra Dornei, Viitorul Bârlad, Zimbrul Chișinău.

Sâmbătă:

ora 21.20: LPS Suceava – Zimbrul Chișinău

ora 22.00: Maxi Vatra Dornei – Viitorul Bârlad

Duminică:

ora 13.20: LPS Suceava – Maxi Vatra Dornei

ora 14.00: Zimbrul Chișinău – Viitorul Bârlad

ora 19.20: Viitorul Bârlad – LPS Suceava

ora 20.00: Maxi Vatra Dornei – Zimbrul Chișinău

 

Categoria de vârstă 2006 – meciurile se dispută în sala LPS:

Grupa A: Luceafărul Bucovina, CSS Străşeni, ACS Junior Câmpulung Moldovenesc, Aerostar Bacău.

Sâmbătă:

ora 16.00: Luceafărul Bucovina – Aerostar Bacău

ora 16.40: CSS Străşeni – ACS Junior Câmpulung Moldovenesc

Duminică:

ora 08.00: Aerostar Bacău – ACS Junior Câmpulung Moldovenesc

ora 08.40: Luceafărul Bucovina – CSS Străşeni

ora 14.40: CSS Străşeni – Aerostar Bacău

ora 15.20: ACS Junior Câmpulung Moldovenesc – Luceafărul Bucovina

 

Grupa B: ACS Juniorul Suceava, FC Buiucani, LPS Suceava, CSS Botosani.

Sâmbătă:

ora 17.20: ACS Juniorul Suceava – CSS Botoșani

ora 18.00: FC Buiucani – LPS Suceava

Duminică:

ora 09.20: CSS Botoșani – LPS Suceava

ora 10.00: ACS Juniorul Suceava – FC Buiucani

ora 16.00: FC Buiucani – CSS Botoșani

ora 16.40: LPS Suceava – ACS Juniorul Suceava

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Şapte cluburi sucevene vor participa la ediţia din acest an a Cupei „Moş Crăciun”.
 Vizualizări articol: 1036 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 5.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 5.0 din 1 vot
Şapte cluburi sucevene vor participa la ediţia din acest an a Cupei „Moş Crăciun”5.051

Facos Suceava
Iulius Mall Suceava
MedClinic
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Toyota - Noul Yaris Hybrid
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei