sâmbătă, 31 mai 2014 - Anul XIX, nr. 123 (5632)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,9427 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta5,1135 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   ø imagini |   ø fişiere video

Minifotbal – Campionatul judeţean „Ambro”

Ierarhie neschimbată în fruntea clasamentului

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Campionatul judeţean de minifotbal old-boys „Ambro” a continuat la baza sportivă „Gârla Morii” cu etapa a zecea. Meciul vedetă al etapei, dintre marile favorite la titlu, Interconti şi Revine Florconstruct a fost amânat, astfel încât ierarhia din fruntea clasamentului rămâne neschimbată. Pentru că au avut pauză, cei de la Revine Florconstruct au disputat un meci restanţă, în care au dispus fără drept de apel de codaşa Five Stars, cu un scor fluviu 11-1. Nici formaţia de pe locul doi nu s-a încurcat în calcule şi a câştigat lejer în faţa celor de la Euro Express Full.

 

Rezultate înregistrate în etapa a X-a:

Five Stars – Ilmar Tour 0-7
Adistal – Prietenii Rugby-ului 1-4
Euro Express Full – Brădet 2-5
Luceafărul – Artra 8-4
Valexin – Pit Stop 1-3
Muşatinii – Berusia 3-1
Paulcor Mediterana – Bucovina 6-0
Partida Interconti – Revine Florconstruct a fost amânată.
Meciul Revine Florconstruct – Five Stars, restant din etapa a IX-a s-a încheiat cu scorul de 11-1.

 

Iată cum se prezintă programul etapei a XI-a:

Marţi, 3 iunie, ora 18.00: Prietenii Rugby-ului – Euro Express Full
Marţi, 3 iunie, ora 19.00: Muşatinii - Bucovina
Marţi, 3 iunie, ora 20.00: Brădet - Luceafărul
Miercuri, 4 iunie, ora 18.00: Berusia - Adistal
Miercuri, 4 iunie, ora 19.00: Ilmar Tour - Interconti
Miercuri, 4 iunie, ora 20.00: Revine - Valexin
Joi, 5 iunie, ora 18.00: Pit Stop – Paulcor Mediterana
Joi, 5 iunie, ora 19.00: Artra – Five Stars

 

Programul etapei a XII-a este următorul:

Marţi, 10 iunie, ora 18.00: Five Stars - Brădet
Marţi, 10 iunie, ora 19.00: Luceafărul – Prietenii Rugby-ului
Marţi, 10 iunie, ora 20.00: Euro Express Full - Adistal
Miercuri, 11 iunie, ora 18.00: Interconti - Artra
Miercuri, 11 iunie, ora 19.00: Muşatinii – Pit Stop
Miercuri, 11 iunie, ora 20.00: Valexin – Ilmar Tour
Joi, 12 iunie, ora 18.00: Paulcor Mediterana - Revine
Joi, 12 iunie, ora 19.00: Berusia – Bucovina

 

Clasament

1. Interconti                            9       9       0       0       81-16  27
2. Brădet                       9       8       0       1       66-8  24
3. Revine Florconstruct 8       8       0       0       49-9  24
4. Ilmar Tour                          9       7       1       1       40-11    22
5. Pit Stop                     10       7       1       2       35-13  22
6. Valexin                     9       5       1       3       34-25    16
7. Prietenii Rugby-ului  9       5       1       3       24-24  16
8. Luceafărul                        10       5       1       4       38-46  16
9. Muşatinii                            9       4       2       3       34-31    14
10. Euro Express Full              10       3       1       6       27-45          10
11. Artra                                10       3       0       7       21-55  9
12. Paulcor Mediterana 8       2       0       6       21-28  6
13. Adistal                    10       1       0       9       17-50  3
14. Bucovina                          10       1       0       9       16-53  3
15. Berusia                             9       1       0       8       15-48    3
16. Five Stars                         8       1       0       7       13-59  3
În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Ierarhie neschimbată în fruntea clasamentului.
 Vizualizări articol: 1666 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ierarhie neschimbată în fruntea clasamentului0.05

Facos Suceava
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



RE-PAIR
Directia Generala Anticoruptie
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei