Google
 
vineri, 20 dec 2013 - Anul XVIII, nr. 297 (5504)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,6669 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,0761 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe Google+ Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |  Trimite pe Yahoo MessengerMessenger |   ø imagini |   ø fişiere video

Fotbal – copii

Cupa Moş Crăciun, evenimentul sportiv al finalului de an în Suceava

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Începând de astăzi şi până duminică, sala Liceului cu Program Sportiv din localitate şi terenul sintetic de la Universitate vor găzdui meciurile celei de-a VII-a ediţii ale Cupei Moş Crăciun la fotbal pentru copii. Competiţia se adresează categoriilor de vârstă 8, 9,10 şi 11 ani, angrenând în concurs un număr de 700 de copii de la 40 de echipe participante. Punctul de maxim interes al competiţiei îl va constitui fără-ndoială prezenţa la Suceava în calitate de invitat special a fostului mare internaţional Gică Popescu.

„Venirea lui Gică Popescu reprezintă o adevărată lovitură, pentru că am reuşit să dăm astfel o mai greutate turneului. Cred că şi copii vor fi motivaţi să dea totul pe teren, ştiind că sunt spionaţi din tribună de un fotbalist legendar precum Gică Popescu. Am făcut eforturi ca totul să iasă la superlativ şi ne aşteptăm să avem parte de tribune pline în cele 3 zile de concurs”, a declarat Ciprian Anton, managerul turneului.

O bună parte a meciurilor vor putea fi urmărite live pe www.monitorulsv.ro.

Iată cum se prezintă programul turneului:

Teren sintetic Universitate (categorii de vârstă 2002 şi 2003)

Vineri, 20 decembrie

15:20: Sporting Suceava – FC Buiucani (2003)
16:00 LPS Botoşani - Ceahlăul Piatra Neamț     (2002)      
16:40 LPS Suceava - Pro Sport Vârfu Câmpului         (2002)      
17:20 CSS Pașcani - ACS Junior Câmpulung (2002)
18:00 CSM Focșani - Mircea Eliade București (2002) 
18:40 LPS Vaslui - CSM Focșani (2003)  
19:20 Luceafărul Bucovina Suceava - Mircea Eliade (2003) 
20:00 Viitorul Bârlad - ACS Tâmpa Brașov (2003)
20:40 LPS Botoșani - FC Buiucani (2003)

 

Sâmbătă, 21 decembrie

07:20 LPS Suceava - Mircea Eliade (2002)
08:00 Sporting Suceava - CSM Focșani (2002)
08:40 LPS Botoșani - ACS Junior Câmpulung (2002)
09:20 Luceafărul Bucovina Suceava - CSS Pașcani (2002)
1 0:00         Sporting Suceava – Viitorul Bârlad (2003)
10:40 LPS Suceava - LPS Vaslui (2003)
11:20 LPS Botoșani - ACS Tâmpa Brașov (2003)
12:00 Luceafărul Bucovina Suceava – CSM Focşani (2003)
12:40 Sporting Suceava - LPS Suceava (2002)
13:20 Pro Sport Vârfu Câmpului - Mircea Eliade Bucureşti (2002)
14:00 Luceafărul Bucovina Suceava - LPS Botoșani (2002)
14:40 Ceahlăul Piatra Neamț - ACS Junior Câmpulung (2002)
15:20 LPS Suceava - Luceafărul Bucovina Suceava (2003)
16:00 Mircea Eliade Bucureşti - CSM Focșani (2003)
16:40 Sporting Suceava - LPS Botoșani (2003)
17:20 FC Buiucani - ACS Tâmpa Brașov (2003)
18:00 CSM Focșani - LPS Suceava (2002)
18:40 Sporting Suceava - Pro Sport Vârfu Câmpului (2002)
19:20 CSS Pașcani - LPS Botoșani (2002)        
20:00 Luceafărul Bucovina Suceava - Ceahlăul Piatra Neamț (2002)
20:40 LPS Vaslui - Luceafărul Bucovina Suceava (2003)     
21:20 LPS Suceava - Mircea Eliade Bucureşti (2003) 
22:00 Viitorul Bârlad - LPS Botoșani (2003)    

        

Duminică, 22 decembrie

08:00 Sporting Suceava – Mircea Eliade Bucureşti (2002)
08:40 CSM Focşani – Pro Sport Vârfu Câmpului (2002)
09:20 Luceafărul Bucovina Suceava – ACS Junior Câmpulung (2002)
10:00 CSS Paşcani – Ceahlăul Piatra Neamţ (2002)
10:40 LPS Suceava – CSM Focşani (2003)
11:20 LPS Vaslui – Mircea Eliade Bucureşti (2003)
12:00 Sporting Suceava – ACS Tâmpa Braşov (2003)
12:40 Viitorul Bârlad – FC Buiucani (2003)
13:20 Finala mică (2002)
14:00 Finala mică (2003)
14:40 Finala mare (2002)
15:20 Finala mare (2003)
Sala Liceului cu Program Sportiv (categorii de vârstă 2004 şi 2005)

 

Vineri, 20 decembrie

17:00 ACS Sporting Suceava - CN Nicu Gane Fălticeni (2004)
17:30 FC Buiucani 2 - Ceahlăul Piatra Neamț (2004)
18:00 Luceafărul Bucovina Suceava - TNT Bacău (2004)    
18:30 LPS Vaslui - LPS Botoșani (2004)
19:00 LPS Suceava -ACS Junior Câmpulung (2004)
19:30 FC Buiucani 1 - CSM Focșani (2004)
20:00 ACS Sporting Suceava - TNT Bacău (2005)
20:30 LPS Suceava - Luceafărul Bucovina 2 Suceava (2005)
21:00 Luceafărul Bucovina 1 Suceava - LPS Botoșani (2005)       
21:30 ACS Junior Cîmpulung – Pro Sport Vârfu Câmpului (2005)

 

Sâmbătă, 22 decembrie

08:00 CN Nicu Gane Fălticeni - Ceahlăul Piatra Neamț (2004)      
08:30 ACS Sporting Suceava - FC Buiucani 2 (2004)
09:00 TNT Bacău - LPS Botoșani (2004)
09:30 Luceafărul Bucovina Suceava - LPS Vaslui (2004)     
1 0:00         ACS Junior Câmpulung - CSM Focșani (2004)         
10:30 FC Buiucani 1 - LPS Suceava (2004)       
11:00 TNT Bacău - Luceafărul Bucovina 2 Suceava (2005)
11:30 ACS Sporting Suceava - LPS Suceava      (2005)
12:00 LPS Botoșani – Pro Sport Vârfu Câmpului (2005)    
12:30 Luceafarul Bucovina 1 Suceava -ACS Junior Câmpulung (2005)
13:00 ACS Sporting Suceava - Ceahlăul Piatra Neamț (2004)       
13:30 FC Buiucani 1 – ACS Junior Câmpulung (2004)
14:00 FC Buiucani 2 – CN Nicu Gane Fălticeni (2004)
14:30 LPS Vaslui - TNT Bacău        (2004)
15:00 LPS Suceava - CSM Focșani (2004)
15:30 Luceafărul Bucovina Suceava – LPS Botoşani (2004)
16:00 ACS Sporting Suceava - Luceafărul Bucovina 2 Suceava (2005)  
16:30 LPS Suceava - TNT Bacău (2005)  
17:00 Luceafărul Bucovina 1 Suceava – Pro Sport Vârfu Câmpului (2005)
17:30 LPS Botoșani - ACS Junior Câmpulung (2005)
18:00 şi 18:30 Semifinalele (2004)
19:00 şi 19:30 Semifinalele (2005)

Duminică dimineaţa sunt programate meciurile de clasament, urmând ca de la ora 12:00 şi 12:30 să se dispute cele două finale.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Cupa Moş Crăciun, evenimentul sportiv al finalului de an în Suceava.
 Vizualizări articol: 1278 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 5.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 5.0 din 2 voturi
Cupa Moş Crăciun, evenimentul sportiv al finalului de an în Suceava5.052

Iulius Mall Suceava
AnnaCori
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei