Google
AGRO DENMAR - Pepiniera Maia
AGRO DENMAR - Pepiniera Maia
AGRO DENMAR - Pepiniera Maia
 
luni, 16 dec 2013 - Anul XVIII, nr. 293 (5500)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,7582 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,3186 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe Google+ Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |  Trimite pe Yahoo MessengerMessenger |   ø imagini |   ø fişiere video

Fotbal – copii

Organizatorii au stabilit ţintarul Cupei Moş Crăciun

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Vineri, sâmbătă şi duminică, sala Liceului cu Program Sportiv din localitate şi terenul sintetic de la universitate vor găzdui meciurile celei de-a VII-a ediţii ale Cupei Moş Crăciun la fotbal pentru copii. Competiţia se adresează categoriilor de vârstă 8, 9,10 şi 11 ani, angrenând în concurs un număr de 700 de copii de la 40 de echipe participante. Formaţii ca Liceul „Mircea Eliade” Bucureşti, FC Vaslui, Ceahlăul Piatra Neamţ, CSM Focşani,Viitorul Bârlad, LPS Botoşani, CSS Paşcani, LPS Vaslui, Prosport Vârfu Câmpului sau FC Buiucani din Republica Moldova se află şi în acest an pe tabloul turneului de la Suceava. Din judeţul nostru şi-au anunţat participarea Sporting Suceava, Luceafărul Bucovina Suceava, LPS Suceava, Junior Câmpulung Moldovenesc şi CN Nicu Gane Fălticeni.

„Ca în fiecare an, vor fi trei zile pline de fotbal juvenil la Suceava. Am pregătit premii atractive pentru copii şi sper ca iubitorii fotbalului să onoreze în număr mare competiţia, pentru vor avea în mod sigur ce vedea. Încercăm să aducem un nume mare la festivitatea de premiere, astfel încât copiii să plece încântaţi de la Suceava”, a declarat Ciprian Anton, cel ce se ocupă an de an de organizarea Cupei Moş Crăciun.

O mare parte din meciuri vor putea fi urmărite live, pe site-ul www.monitorulsv.ro.

 

Iată cum se prezintă programul meciurilor din faza grupelor, finalele urmând să aibă loc duminică:

Teren Universitate (categorii de vârstă 2002 şi 2003)

Vineri, 20 decembrie

16:00 LPS Botoşani - Ceahlăul Piatra Neamț     (2002)      
16:40 LPS Suceava - Pro Sport Vârfu Câmpului         (2002)      
17:20 CSS Pașcani - ACS Junior Câmpulung (2002)
18:00 CSM Focșani - Mircea Eliade București (2002) 
18:40 LPS Vaslui - CSM Focșani (2003)  
19:20 Luceafărul Bucovina Suceava - Mircea Eliade (2003) 
20:00 Viitorul Bârlad - ACS Tâmpa Brașov (2003)
20:40 LPS Botoșani - FC Buiucani (2003)

 

Sâmbătă, 21 decembrie

07:20 LPS Suceava - Mircea Eliade (2002)
08:00 Sporting Suceava - CSM Focșani (2002)
08:40 LPS Botoșani - ACS Junior Câmpulung (2002)
09:20 Luceafărul Bucovina Suceava - CSS Pașcani (2002)
1 0:00 Luceafărul Bucovina Suceava - CSM Focșani (2003)
10:40 LPS Suceava - LPS Vaslui (2003)
11:20 LPS Botoșani - ACS Tâmpa Brașov (2003)
12:00 Sporting Suceava - Viitorul Bârlad (2003)
12:40 Sporting Suceava - LPS Suceava (2002)
13:20 Pro Sport Vârfu Câmpului - Mircea Eliade Bucureşti (2002)
14:00 Luceafărul Bucovina Suceava - LPS Botoșani (2002)
14:40 Ceahlăul Piatra Neamț - ACS Junior Câmpulung (2002)
15:20 LPS Suceava - Luceafărul Bucovina Suceava (2003)
16:00 Mircea Eliade Bucureşti - CSM Focșani (2003)
16:40 Sporting Suceava - LPS Botoșani (2003)
17:20 FC Buiucani - ACS Tâmpa Brașov (2003)
18:00 CSM Focșani - LPS Suceava (2002)
18:40 Sporting Suceava - Pro Sport Vârfu Câmpului (2002)
19:20 CSS Pașcani - LPS Botoșani (2002)        
20:00 Luceafărul Bucovina Suceava - Ceahlăul Piatra Neamț (2002)
20:40 LPS Vaslui - Luceafărul Bucovina Suceava (2003)     
21:20 LPS Suceava - Mircea Eliade Bucureşti (2003) 
22:00 Viitorul Bârlad - LPS Botoșani (2003)    
22:40 Sporting Suceava - FC Buiucani (2003)   

 

Duminică, 22 decembrie

08:00 Sporting Suceava – Mircea Eliade Bucureşti (2002)
08:40 CSM Focşani – Pro Sport Vârfu Câmpului (2002)
09:20 Luceafărul Bucovina Suceava – ACS Junior Câmpulung (2002)
10:00 CSS Paşcani – Ceahlăul Piatra Neamţ (2002)
10:40 LPS Suceava – CSM Focşani (2003)
11:20 LPS Vaslui – Mircea Eliade Bucureşti (2003)
12:00 Sporting Suceava – ACS Tâmpa Braşov (2003)
12:40 Viitorul Bârlad – FC Buiucani (2003)

Sala Liceului cu Program Sportiv (categorii de vârstă 2004 şi 2005)

 

Vineri, 20 decembrie

17:00 ACS Sporting Suceava - CN Nicu Gane Fălticeni (2004)
17:30 FC Buiucani 2 - Ceahlăul Piatra Neamț (2004)
18:00 Luceafărul Bucovina Suceava - TNT Bacău (2004)    
18:30 LPS Vaslui - LPS Botoșani (2004)
19:00 LPS Suceava -ACS Junior Câmpulung (2004)
19:30 FC Buiucani 1 - CSM Focșani (2004)
20:00 ACS Sporting Suceava - TNT Bacău (2005)
20:30 LPS Suceava - Luceafărul Bucovina 2 Suceava (2005)
21:00 Luceafărul Bucovina 1 Suceava - LPS Botoșani (2005)       
21:30 ACS Junior Cîmpulung - Sporting Focșani (2005)
 
 
 
Sâmbătă, 22 decembrie
        
08:00 CN Nicu Gane Fălticeni - Ceahlăul Piatra Neamț (2004)      
08:30 ACS Sporting Suceava - FC Buiucani 2 (2004)
09:00 TNT Bacău - LPS Botoșani (2004)
09:30 Luceafărul Bucovina Suceava - LPS Vaslui (2004)     
1 0:00         ACS Junior Câmpulung - CSM Focșani (2004)         
10:30 FC Buiucani 1 - LPS Suceava (2004)       
11:00 TNT Bacău - Luceafărul Bucovina 2 Suceava (2005)
11:30 ACS Sporting Suceava - LPS Suceava      (2005)
12:00 LPS Botoșani - Sporting Focșani (2005) 
12:30 Luceafarul Bucovina 1 Suceava -ACS Junior Câmpulung (2005)
13:00 ACS Sporting Suceava - Ceahlăul Piatra Neamț (2004)       
13:30 FC Buiucani 2 - CN Nicu Gane Fălticeni (2004)
14:00 Luceafărul Bucovina Suceava - LPS Botoșani (2004)
14:30 LPS Vaslui - TNT Bacău        (2004)
15:00 LPS Suceava - CSM Focșani (2004)
15:30 FC Buiucani 1 - ACS Junior Câmpulung (2004)
16:00 ACS Sporting Suceava - Luceafărul Bucovina 2 Suceava (2005)  
16:30 LPS Suceava - TNT Bacău (2005)  
17:00 Luceafărul Bucovina 1 Suceava - Sporting Focșani (2005)
17:30 LPS Botoșani - ACS Junior Câmpulung (2005)
În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Organizatorii au stabilit ţintarul Cupei Moş Crăciun.
 Vizualizări articol: 860 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 5.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 5.0 din 1 vot
Organizatorii au stabilit ţintarul Cupei Moş Crăciun5.051

Shopping City Suceava
DAREX AUTO - Showroom Botosani
AnnaCori
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Optik Tataru - Cabinete Oftalmologice in Suceava
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei