TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
 
sâmbătă, 29 iun 2013 - Anul XVIII, nr. 148 (5355)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,8743 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,01 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   1 imagine |   ø fişiere video

Minifotbal old-boys

Revine și Adistal au maximum de puncte după primele trei etape

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Etapa cu numărul trei a Campionatului Judeţean de Minifotbal pentru old-boys „Ambro”, găzduit de Baza Sportivă „Gârla Morii” din Lunca Sucevei, nu a adus nici o schimbare pe podiumul clasamentului, Revine rămânând lider după victoria cu scorul de 6 – 2 în fața celor de la Brădet. Pentru campioana en-titre, Iriciuc și Dumitru Ene au marcat câte două goluri, iar Ovidiu Ciobanu și Gucianu, câte un gol, în timp ce pentru Brădet au marcat Doru Alexa și Soroceanu.

Adistal își păstrează locul doi și este a doua echipă cu maximum de puncte, în această etapă reușind să se impună la limită în disputa cu Florconstruct, scor 3 – 2, prin golurile reușite de Vizitiu, Malanca și Maierean, pentru învinși marcând Liviu Luca și Beudeanu.

Luceafărul a reușit prima victorie din acest sezon și a părăsit ultimul loc din clasament, 4 – 3, cu Pallas Fullconstruct, prin două reușite de partea lui Ianoș și Zubjinschi, de cealaltă parte marcând Stamate, Pușcașu și Maierean.

Berusia a obținut și ea prima victorie, în fața Prietenilor Rugby-ului din Bucovina, în meciul cu cele mai multe goluri din această etapă, scor final 9 – 5. Popescu a reușit trei goluri, Papanicolau și Dan Ion, câte două fiecare, iar Șuleap și Ruști, câte unul pentru Berusia, în timp ce, pentru foștii rugbişti, Vasiliu și Bălan au bifat câte două goluri, iar Șorodoc, o reușită. Valexin a obținut a doua victorie și a urcat patru locuri în clasament, până pe patru, scor 5 – 0 cu Artra, Istrate reușind două goluri, iar Costan, Carpovici și Tomiță Onisii, câte un gol.

La al doilea succes a fost și Ilmar Tour, scor 6 – 3 cu Interconti, prin trei goluri ale lui Brișcan, două ale lui Niga și unul prin Brăescu, de cealaltă parte Crăciun marcând toate cele trei goluri ale echipei sale. Ultima partidă din etapa a treia, Ambro-Pit Stop cu Ice Galaxy a fost amânată pentru joi, 4 iulie, începând cu ora 17.00.   

 

Rezultatele etapei a 3-a

Artra – Valexin                        0 – 5

Ilmar Tour – Interconti            6 – 3

Brădet – Revine                       2 – 6

Prietenii Rugby-ului – Berusia5 – 9

Adistal – Florconstruct           3 – 2

Pallas Fullconstruct – Luceafărul      3 – 4

Ambro-Pit Stop – Ice Galaxy a fost amânat.

 

Clasament

1.     Revine                            3  3  0  0  18 – 3    9

2.     Adistal                           3  3  0  0  12 – 5    9

3.     Ice Galaxy            2  2  0  0  10 – 5    6

4.     Valexin                 3  2  0  1  12 – 8    6

5.     Ilmar Tur              3  2  0  1  12 – 9    6

6.     Pallas Fullconstruct       3  1  0  2  12 – 9    3

7.     Berusia                 3  1  0  2  16 – 16  3

8.     Florconstruct                 3  1  0  2    7 – 8    3

9.     Interconti              2  1  0  1    6 – 7    3

10.                         Ambro-Pit Stop   2  1  0  1    3 – 6    3

11.                         Luceafărul           3  1  0  2    7 – 16  3

12.                         Brădet                           2  0  0  2    4 – 10  0

13.                         Prietenii Rugby-ului      2  0  0  2    6 – 13  0

14.                         Artra                             2  0  0  2    2 – 12  0

 

 

Programul etapei a 4-a

 

Marți, 2 iulie

ora 17.00  Valexin - Ilmar Tour

ora 18.00  Pallas Fullconstruct – Ambro-Pit Stop

ora 19.00  Revine – Adistal

 

Miercuri, 3 iulie

ora 18.00  Ice Galaxy – Brădet

ora 19.00  Florconstruct – Prietenii Rugby-ului din Bucovina

 

Joi, 4 iulie

ora 17.00  Ambro-Pit Stop – Ice Galaxy, restanță din etapa a 3-a

ora 18.00  Berusia – Artra

ora 19.00  Interconti – Luceafărul

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Revine și Adistal au maximum de puncte după primele trei etape.
 Vizualizări articol: 942 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Revine și Adistal au maximum de puncte după primele trei etape0.05

Facos Suceava
Iulius Mall Suceava
MedClinic
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Toyota - Noul Yaris Hybrid
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei