marţi, 6 nov 2012 - Anul XVII, nr. 260 (5165)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,925 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,7278 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   ø imagini |   ø fişiere video

Liga a V-a

Victoria Păltinoasa şi Viitorul Adâncata sunt campioane de toamnă

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

După formaţiile din Seria a III-a, care au intrat primele în vacanţă, la sfârşitul săptămânii trecute au încheiat turul campionatului şi grupările care activează în primele două serii ale Ligii a V-a. Campioană de toamnă în Seria I este Victoria Păltinoasa, formaţie care nu s-a prezentat însă la ultimul meci de campionat, cu Voinţa Zvoriştea, acest caz urmând să se afle pe masa Comisiei de Disciplină la şedinţa programată în ziua de joi. În Seria II-a, va ierna în fotoliul de lider formaţia Viitorul Adâncata. În ultima rundă a turului, gruparea pregătită de fraţii Dorel şi Ion Bernard s-a impus cu scorul de 2-1 pe terenul „lanternei roşii”, CSM Bucovina Rădăuţi.

Iată rezultatele complete în etapa a X-a a Ligii a V-a:

Seria I

Steaua Dumbrăveni – Recolta Fântânele 4-2
Pleşul Râşca – Viitorul Vereşti 2-0
Sporting Buneşti – Şomuzul Preuteşti 0-2
Cetatea Baia – Progresul Salcea 9-1
Deznodământul partidei Voinţa Zvoriştea – Victoria Păltinoasa va fi decis de Comisia de Disciplină.

 

Clasament Seria I

1. Victoria Păltinoasa    8       7       1       0       24-8 22p  
2. Voinţa Zvoriştea       8       5       2       1       23-9  17p
3. Viitorul Vereşti          9       5       2       2       22-14          17p
4. Şomuzul Preuteşti     9       5       1       3       19-1116p  
5. Steaua Dumbrăveni 9       3       3       3       16-18          12p  
6. Progresul Salcea        10     3       3       4       10-23          12p  
7. Inter Capu Câmpului         9       3       2       4       18-24          11p  
8. Pleşul Râşca    9       3       1       5       13-20          10p  
9. Sporting Bunești       9       3       0       6       20-21          9p    
10. Recolta Fântânele    9       2       2       5       21-27          8p    
11. Cetatea Baia 9       1       1       7       18-29          4p    

 

Seria a II-a

Flacăra Vicovu de Jos – Unirea Milişăuţi 2-0
Unirea Horodnic – Avântul Grămeşti 2-1
Zimbrii Bucovinei Pârteştii de Jos – Progresul Frătăuţii Vechi 2-3
CSM Bucovina Rădăuţi – Viitorul Adâncata 1-2
Constructorul Dărmăneşti – Locomotiva Dorneşti 1-1
Bucovina Şerbăuţi a stat.

 

Clasament Seria a II-a

1. Viitorul Adâncata      9       7       2       0       28-4 23p  
2. Progresul Frătăuţii Vechi    9       7       0       2       31-10          21p  
3. Flacara Vicovu de Jos        9       6       0       3       20-11          18p  
4. Unirea Horodnic       9       5       3       1       16-13          18p  
5. Unirea Milișăuți        9       4       2       3       27-15          14p  
6. Bucovina Şerbăuţi    9       3       3       3       17-14          12p  
7. Zimbrii Bucovinei Pârteştii de Jos         9       2       2       5       16-24          8p    
8. Constructorul Dărmănești  9       2       2       5       12-23          8p    
9. Locomotiva Dorneşti          10     2       2       6       12-29          8p    
10. Avântul Grămeşti    9       2       1       6       11-357p    
11. CSM Bucovina Rădăuți    9       1       1       7       11-23          4p
În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Victoria Păltinoasa şi Viitorul Adâncata sunt campioane de toamnă.
 Vizualizări articol: 2848 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 2.33/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 2.3 din 6 voturi
Victoria Păltinoasa şi Viitorul Adâncata sunt campioane de toamnă2.356

Facos Suceava
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



RE-PAIR
Directia Generala Anticoruptie
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei