vineri, 3 aug 2012 - Anul XVII, nr. 179 (5084)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,9024 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,4632 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   1 imagine |   ø fişiere video

Liga a IV-a

Programul sezonului competiţional

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Campionatul Ligii a IV-a se va relua duminică, 19 august, odată cu disputarea meciurilor din prima etapă. Din cauza căldurii, partidele din primele două runde se vor juca de la ora 16.00 juniorii şi de la ora 18.00 seniorii, după care, începând din luna septembrie se va reveni la normal, meciurile urmând să se dispute ca şi în anii trecuţi, de la orele 11.00 şi 13.00. Pentru a elibera cât de cât programul din sezonul de primăvară, conducerea Asociaţiei Judeţene de Fotbal Suceava a hotărât ca în acest an să se desfăşoare şi primele două runde din retur, aşa că sezonul oficial de toamnă se va încheia destul de târziu, pe 9 decembrie.

 

Liga a IV-a, ediţia de campionat de campionat 2012-2013

Etapa I – 19 august
Avântul Volovăţ – Zimbrul Siret
FC Pojorâta – Foresta Mălini
Şomuz Fălticeni – Sporting II Arbore
Voinţa Stroieşti – Minerul Iacobeni
Bradul Putna – Unirea Boroaia
Moldova Drăguşeni – Bucovina Frătăuţii Noi
Viitorul Liteni – Florconstruct Pătrăuţi
Rapid II Mihoveni – CS Gura Humorului
 
Etapa a II-a – 26 august
Foresta Mălini – Avântul Volovăţ
Sporting II Arbore – FC Pojorâta
Minerul Iacobeni – Şomuz Fălticeni
Unirea Boroaia – Voinţa Stroieşti
Bucovina Frătăuţii Noi – Bradul Putna
Florconstruct Pătrăuţi – Moldova Drăguşeni
CS Gura Humorului – Viitorul Liteni
Zimbrul Siret – Rapid II Mihoveni
 
Etapa a III-a – 2 septembrie
Zimbrul Siret – Foresta Mălini
Avântul Volovăţ – Sporting II Arbore
FC Pojorâta – Minerul Iacobeni
Şomuz Fălticeni – Unirea Boroaia
Voinţa Stroieşti – Bucovina Frătăuţii Noi
Bradul Putna – Florconstruct Pătrăuţi
Moldova Drăguşeni – CS Gura Humorului
Viitorul Liteni – Rapid II Mihoveni
 
Etapa a IV-a – 9 septembrie
Sporting II Arbore – Foresta Mălini
Minerul Iacobeni – Avântul Volovăţ
Unirea Boroaia – FC Pojorâta
Bucovina Frătăuţii Noi – Şomuz Fălticeni
Florconstruct Pătrăuţi – Voinţa Stroieşti
CS Gura Humorului – Bradul Putna
Rapid II Mihoveni – Moldova Drăguşeni
Viitorul Liteni – Zimbrul Siret
 
Etapa a V-a – 16 septembrie
Zimbrul Siret – Sporting II Arbore
Foresta Mălini – Minerul Iacobeni
Avântul Volovăţ – Unirea Boroaia
FC Pojorâta – Bucovina Frătăuţii Noi
Şomuz Fălticeni – Florconstruct Pătrăuţi
Voinţa Stroieşti – CS Gura Humorului
Bradul Putna – Rapid II Mihoveni
Moldova Drăguşeni – Viitorul Liteni
 
Etapa a VI-a – 23 septembrie
Bucovina Frătăuţii Noi – Avântul Volovăţ
Florconstruct Pătrăuţi – FC Pojorâta
CS Gura Humorului – Şomuz Fălticeni
Rapid II Mihoveni – Voinţa Stroieşti
Viitorul Liteni – Bradul Putna
Moldova Drăguşeni – Zimbrul Siret
Unirea Boroaia – Foresta Mălini
Minerul Iacobeni – Sporting II Arbore
 
Etapa a VII-a – 30 septembrie
Avântul Volovăţ – Florconstruct Pătrăuţi
FC Pojorâta – CS Gura Humorului
Şomuz Fălticeni – Rapid II Mihoveni
Voinţa Stroieşti – Viitorul Liteni
Bradul Putna – Moldova Drăguşeni
Sporting II Arbore – Unirea Boroaia
Foresta Mălini – Bucovina Frătăuţii Noi
Zimbrul Siret – Minerul Iacobeni
 
Etapa a VIII-a – 7 octombrie
CS Gura Humorului – Avântul Volovăţ
Rapid II Mihoveni – FC Pojorâta
Viitorul Liteni – Şomuz Fălticeni
Moldova Drăguşeni – Voinţa Stroieşti
Bradul Putna – Zimbrul Siret
Florconstruct Pătrăuţi – Foresta Mălini
Bucovina Frătăuţii Noi – Sporting II Arbore
Unirea Boroaia – Minerul Iacobeni
 
Etapa a IX-a – 14 octombrie
Avântul Volovăţ – Rapid II Mihoveni
FC Pojorâta – Viitorul Liteni
Şomuz Fălticeni – Moldova Drăguşeni
Voinţa Stroieşti – Bradul Putna
Minerul Iacobeni – Bucovina Frătăuţii Noi
Sporting II Arbore – Florconstruct Pătrăuţi
Foresta Mălini – CS Gura Humorului
Zimbrul Siret – Unirea Boroaia
 
Etapa a X-a – 21 octombrie
Viitorul Liteni – Avântul Volovăţ
Moldova Drăguşeni – FC Pojorâta
Bradul Putna – Şomuz Fălticeni
Voinţa Stroieşti – Zimbrul Siret
Rapid II Mihoveni – Foresta Mălini
CS Gura Humorului – Sporting II Arbore
Florconstruct Pătrăuţi – Minerul Iacobeni
Bucovina Frătăuţii Noi – Unirea Boroaia
 
Etapa a XI-a – 28 octombrie
Avântul Volovăţ – Moldova Drăguşeni
FC Pojorâta – Bradul Putna
Şomuz Fălticeni – Voinţa Stroieşti
Zimbrul Siret – Bucovina Frătăuţii Noi
Foresta Mălini – Viitorul Liteni
Sporting II Arbore – Rapid II Mihoveni
Minerul Iacobeni – CS Gura Humorului
Unirea Boroaia – Florconstruct Pătrăuţi
 
Etapa a XII-a – 4 noiembrie
Şomuz Fălticeni – Zimbrul Siret
Voinţa Stroieşti – FC Pojorâta
Bradul Putna – Avântul Volovăţ
Moldova Drăguşeni – Foresta Mălini
Viitorul Liteni – Sporting II Arbore
Rapid II Mihoveni – Minerul Iacobeni
CS Gura Humorului – Unirea Boroaia
Florconstruct Pătrăuţi – Bucovina Frătăuţii Noi
 
Etapa a XIII-a – 11 noiembrie
FC Pojorâta – Şomuz Fălticeni
Avântul Volovăţ – Voinţa Stroieşti
Foresta Mălini – Bradul Putna
Sporting II Arbore – Moldova Drăguşeni
Minerul Iacobeni – Viitorul Liteni
Unirea Boroaia – Rapid II Mihoveni
Bucovina Frătăuţii Noi – CS Gura Humorului
Zimbrul Siret – Florconstruct Pătrăuţi
 
Etapa a XIV-a – 18 noiembrie
FC Pojorâta – Zimbrul Siret
Şomuz Fălticeni – Avântul Volovăţ
Voinţa Stroieşti – Foresta Mălini
Bradul Putna – Sporting II Arbore
Moldova Drăguşeni – Minerul Iacobeni
Viitorul Liteni – Unirea Boroaia
Rapid II Mihoveni – Bucovina Frătăuţii Noi
CS Gura Humorului – Florconstruct Pătrăuţi
 
Etapa a XV-a – 25 noiembrie
Avântul Volovăţ – FC Pojorâta
Foresta Mălini – Şomuz Fălticeni
Sporting II Arbore – Voinţa Stroieşti
Minerul Iacobeni – Bradul Putna
Unirea Boroaia – Moldova Drăguşeni
Bucovina Frătăuţii Noi – Viiitorul Liteni
Florconstruct Pătrăuţi – Rapid II Mihoveni
Zimbrul Siret – CS Gura Humorului
În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Programul sezonului competiţional.
 Vizualizări articol: 843 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 1.67/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 1.7 din 6 voturi
Programul sezonului competiţional1.756

Facos Suceava
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



RE-PAIR
Directia Generala Anticoruptie
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei