TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
 
marţi, 15 nov 2011 - Anul XVI, nr. 270 (4868)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,9265 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,0823 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   ø imagini |   ø fişiere video

Liga a V-a

Progresul Salcea şi Bradul Putna sunt campioane de toamnă

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

După echipele din Seria a III-a, care au intrat în vacanţă încă de pe data de 6 noiembrie, la sfârşitul săptămânii trecute s-a încheiat turul şi pentru formaţiile care activează în primele două serii ale Ligii a V-a sucevene. Progresul Salcea s-a încununat cu titlul de campioană de toamnă în Seria I, după ce în etapa a XIII-a a învins cu scorul de 4-0 formaţia Flacăra Roşie Udeşti. Pe următoarele două locuri se situează în acest moment grupările Şomuz Fălticeni şi Voinţa Zvoriştea.

În Seria a II-a s-au jucat doar trei meciuri în acest week-end, deoarece alte două partide s-au disputat în avans. Lider autoritar este Bradul Putna, singura formaţie din Liga a V-a cu procentaj maxim de puncte la jumătatea sezonului. Pe locul al doilea, la mare distanţă în spatele putnenilor se află Avântul Grămeşti, care a adunat cu 11 puncte mai puţin.

 

Iată rezultatele înregistrate în etapa a XIII-a a Ligii a V-a:

Seria I

Voinţa Bursuceni – Voinţa Hârtop 3-1
Recolta Fântânele – Steaua Dumbrăveni 2-0
Progresul Salcea – Flacăra Roşie Udeşti 4-0
Viitorul Vereşti – Voinţa Zvoriştea 3-0
Sporting Buneşti – Avântul Baia 4-0
Foresta Râşca – Inter Capu Câmpului 0-5
Şomuzul Preuteşti – Şomuz Fălticeni 1-0

 

Clasament

1. Progresul Salcea 13 11 0 2 29-7 33
2. Şomuz Fălticeni 13 9 2 2 47-16 29
3. Voinţa Zvoriştea 13 8 2 3 32-28 26
4. Recolta Fântânele 13 7 2 4 28-16 23
5. Viitorul Vereşti 13 7 1 5 31-23 22
6. Şomuzul Preuteşti 13 7 1 5 22-18 22
7. Sporting Buneşti 13 7 0 6 33-26 21
8. Steaua Dumbrăveni 13 5 3 5 23-24 18
9. Voinţa Hârtop 13 5 2 6 26-34 17
10. Inter Capu Câmpului 13 5 1 7 25-27 16
11. Flacăra Roşie Udeşti 13 4 3 6 28-35 15
12. Voinţa Bursuceni 13 4 0 9 23-32 12
13. Avântul Baia 13 3 1 9 23-38 10
14. Foresta Râşca 13 0 0 13 8-54 0

 

Seria a II-a

Flacăra Vicovu de Jos – Bucovina Rădăuţi 3-1
Viitorul Adâncata – Ştiinţa Mitocul Dragomirnei 1-0
Danalis Zvoriştea – Locomotiva Dorneşti 2-2
Unirea Horodnic – Bradul Putna 1-3 (s-a jucat pe 6 noiembrie)
Avântul Grămeşti – Bucovina Şerbăuţi 2-1 (s-a jucat pe 6 noiembrie)
Progresul Frătăuţii Vechi şi Victoria Păltinoasa au stat.
 
 
Clasament
 
1. Bradul Putna 11 11 0 0 57-11 33
2. Avântul Grămeşti 11 7 1 3 26-22 22
3. Flacăra Vicovu de Jos 11 6 2 3 33-20 20
4. Viitorul Adâncata 11 5 3 3 23-12 18
5. Progresul Frătăuţii Vechi 11 5 2 4 24-19 17
6. Bucovina Şerbauţi 11 4 1 6 25-26 13
7. Locomotiva Dorneşti 11 4 1 6 21-25 13
8. Bucovina Rădăuţi 11 3 4 4 18-26 13
9. Danalis Zvoriştea 11 3 3 5 16-38 12
10. Ştiinţa Mitoc 11 2 4 5 10-17 10
11. Victoria Păltinoasa 11 2 4 5 12-25 10
12. Unirea Horodnic 11 1 1 9 17-41 4
În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Progresul Salcea şi Bradul Putna sunt campioane de toamnă.
 Vizualizări articol: 330 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 5.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 5.0 din 2 voturi
Progresul Salcea şi Bradul Putna sunt campioane de toamnă5.052

Facos Suceava
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei