TOYOTA - Programul Rabla 2020
TOYOTA - Programul Rabla 2020
TOYOTA - Programul Rabla 2020
 
luni, 14 nov 2011 - Anul XVI, nr. 269 (4867)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,8738 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,1289 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   ø imagini |   ø fişiere video

Fotbal, Liga a IV-a

Iacobeniul câştigă la Frătăuţii Noi şi trece pe primul loc

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Etapa cu numărul 14 din Liga a IV-a de fotbal a avut cap de afiş derbiul dintre primele două clasate, liderul Bucovina Frătăuţii Noi şi Minerul Iacobeni, echipe despărţite doar de un punct înainte de această rudă. Neînvinsă în acest sezon, Bucovina Frătăuţii Noi s-a văzut condusă pe teren propriu în prima repriză şi până la pauză nu a mai reuşit egalarea. Partea a doua avea să fie una cu răsturnări de scor de ambele părţi. Mai întâi, gazdele au reuşit egalarea în minutul 63 şi mai apoi au preluat conducerea prin Zaremba, în minutul 81, dar Iacobeniul a avut un final nebun, după ce a egalat în minutul 88 şi a înscris golul victoriei în minutele de prelungire, scor final 2-3.

După această primă înfrângere din sezon, Bucovina Frătăuţii Noi coboară pe locul trei, în timp ce Minerul Iacobeni devine lider şi este urmat pe locul doi de Sporting II Arbore, echipă ce s-a impus acasă cu 4-2 în faţa Zimbrului din Siret. Foresta Mălini se menţine la trei puncte în spatele liderului, după victoria de acasă cu 5-2 în compania Voinţei Stroieşti, în timp ce ultima clasată, CSM Rarăul Câmpulung Moldovenesc, a suferit a 11-a înfrângere şi este campioana negativă la golaveraj, cu zece goluri marcate şi nu mai puţin de 73 primite.

 

Rezultatele complete din etapa a 14-a:   

Moldova Drăguşeni – CS Gura Humorului 1 – 1
Avântul Volovăţ – CSM Rarăul Câmpulung Moldovenesc 3 – 0
Bucovina Frătăuţii Noi – Minerul Iacobeni 2 – 3
Viitorul Liteni – Unirea Boroaia 3 – 1
Rapid CFR II Mihoveni – Florconstruct Pătrăuţi 4 – 3
Foresta Mălini – Foresta Moldoviţa 5 – 2
FC Marginea – Voinţa Stroieşti 4 – 1
Sporting II Arbore – Zimbrul Siret 4 – 2

 

Clasamentul Ligii a IV-a

1. Minerul Iacobeni               14  10  3  1    57 – 18   33
2. Sporting II Arbore             14  10  2  2    32 – 16   32
3. Bucovina Frătăuţii Noi      14    9  4  1    66 – 19   31
4. Foresta Mălini                    14    9  3  2    60 – 18   30
5. Rapid CFR II Mihoveni    14    8  1  5    40 – 38   25
6. CS Gura Humorului           14    5  5  4    29 – 21   20
7. Moldova Drăguşeni           14    6  2  6    28 – 32   20
8. Viitorul Liteni                    14    6  1  7    27 – 36   19
9. Zimbrul Siret                      14    4  5  5    25 – 36   17
10. Unirea Boroaia                 14    5  1  8    31 – 30   16
11. Florconstruct Pătrăuţi      14    5  1  8    25 – 38   16
12. Voinţa Stroieşti                            14    5  1  8    12 – 25   16
13. Avântul Volovăţ              14    4  1  9    23 – 33   13
14. Foresta Moldoviţa            14    3  3  8    19 – 25   12
15. FC Marginea                    14    4  0  10  27 – 53   12
16. CSM Rarăul Câmpulung  14    2  1  11  10 – 73     7
În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Iacobeniul câştigă la Frătăuţii Noi şi trece pe primul loc.
 Vizualizări articol: 1011 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 3.67/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 3.7 din 3 voturi
Iacobeniul câştigă la Frătăuţii Noi şi trece pe primul loc3.753

Facos Suceava
Iulius Mall Suceava
MedClinic
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Toyota - Programul Rabla 2020
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei