Google
 
vineri, 24 dec 2010 - Anul XV, nr. 303 (4594)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,6669 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,0761 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe Google+ Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |  Trimite pe Yahoo MessengerMessenger |   9 imagini |   ø fişiere video

Minifotbal

Cupa Moş Crăciun şi-a desemnat învingătorii

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

După trei zile pline de meciuri aprige, cea de-a patra ediţie a Cupei Moş Crăciun şi-a desemnat câştigătorii. La categoria copiilor născuţi în anul 1999 s-a impus Gloria Bistriţa, care a învins cu scorul de 5-4 pe Sporting Suceava în finala disputată pe terenul sintetic de la Complexul „Zamca”. Întrecerea fotbaliştilor născuţi în anul 2000 a revenit Stelei Bucureşti, care a trecut greu în meciul decisiv de Politehnica Iaşi, după executarea loviturilor de departajare. Spre bucuria numeroasei asistenţe din tribune, concursul de la următoarele două categorii de vârstă a revenit unor formaţii sucevene. Astfel, la 2001, Bucovina Şcheia a învins la scor de neprezentare pe Luceafărul Brăila în ultimul act, în vreme ce întrecerea „piticilor” născuţi în anul 2002 a fost câştigată de Sporting Suceava, după o finală pe muchie de cuţit cu Steaua Bucureşti.

 

Iată rezultatele complete înregistrate în ediţia din acest an a Cupei Moş Crăciun:

Categoria copii născuţi în anul 1999

Grupa A

LPS Suceava - Politehnica laşi 1-3                                           

CSS Botoşani - Gloria Bistriţa 2-4

Politehnica laşi - Gloria Bistriţa 1-4                      

LPS Suceava - CSS Botoşani       3-4

LPS Suceava – Gloria Bistriţa 1-6

CSS Botoşani – Politehnica Iaşi 2-3

Clasament: 1. Gloria Bistriţa -12 puncte, 2. Poli Iaşi – 8 puncte, 3. CSS Botoşani – 4 puncte, 4. LPS Suceava – 0 puncte.                   

                                            

Grupa B

CS Sporting Suceava - FC Braşov 2-1                                    

LPS Botoşani - Luceafărul Brăila 3-0

FC Braşov - Luceafărul Brăila 1-1                         

Sporting Suceava - LPS Botoşani 3-1

Sporting Suceava – Luceafărul Brăila 1-3

LPS Botoşani – FC Braşov 0-4

Clasament: 1. Sporting Suceava – 8 puncte, 2. FC Braşov – 5 puncte, golaveraj 6-3, 3. Luceafărul Brăila – 5 puncte, golaveraj 4-5, 4. LPS Botoşani – 4 puncte.

 

Semifinale

Gloria Bistriţa – FC Braşov 8-5

Sporting Suceava – Politehnica Iaşi 6-5 (după penaltiuri)

Finala mică

FC Braşov – Politehnica Iaşi 2-5

Finala mare

Gloria Bistriţa – Sporting Suceava 5-4

Premii individuale acordate de organizatori:

Cel mai tehnic jucător: Denis Hordoan (Gloria Bistriţa)

Golgeter: Vlad Danale (Politehnica Iaşi)

Cei mai bun portar: Cosmin Floare (Sporting Suceava)                

                                            

 

Categoria copii născuţi în anul 2000

Grupa A

Xela Baia Mare - CSS Botoşani 5-4                                          

Politehnica laşi - Luceafărul Brăila 2-0

Xela Baia Mare – Politehnica Iaşi 1-6                   

CSS Botoşani -  Luceafărul Brăila 5-2

Xela Baia Mare – Luceafărul Brăila 2-1

Politehnica Iaşi – CSS Botoşani 2-0

Clasament: 1. Politehnica Iaşi – 12 puncte, 2. Xela Baia Mare – 8 puncte, 3. CSS Botoşani – 4 puncte, 4. Luceafărul Brăila – 0 puncte.        

                                 

Grupa B

Salina Ocna Sugatag - Ceahlăul Piatra Neamţ 1-6                   

Steaua Bucureşti - Bucovina Şcheia 9-1

Ceahlăul Piatra Neamţ - Bucovina Şcheia 0-1               

Salina Ocna Sugatag - Steaua Bucureşti 0-8

Salina Ocna Şugatag – Bucovina Şcheia 1-8

Steaua Bucureşti – Ceahlăul Piatra Neamţ 9-0

Clasament: 1. Steaua Bucureşti – 12 puncte, 2. Bucovina Şcheia – 8 puncte, 3. Ceahlăul Piatra Neamţ – 4 puncte, 4. Salina Ocna Şugatag – 0 puncte.

 

Semifinale

Politehnica Iaşi – Bucovina Şcheia 2-1

Steaua Bucureşti – Xela Baia Mare 7-1

Finala mică

Bucovina Şcheia – Xela Baia Mare 3-4

Finala mare

Politehnica Iaşi – Steaua Bucureşti 2-4 (după penaltiuri)

Premii individuale acordate de organizatori:

Golgeter: Cătălin Măgureanu (Steaua Bucureşti)

Cel mai tehnic jucător: Radu Chiriac (Politehnica Iaşi)

Cel mai bun portar: Dragoş Petrişor (Steaua Bucureşti)

        

 

Categoria copii născuţi în anul 2001

Grupa A

Mircea Eliade Bucureşti - Bucovina Şcheia  1-2

Mircea Eliade Bucureşti - Luceafărul Brăila  1-2         

Luceafărul Brăila – Bucovina Şcheia 0-2

Clasament: 1. Bucovina Şcheia – 8 puncte, 2. Luceafărul Brăila – 4 puncte, 3. Mircea Eliade Bucureşti – 0 puncte.                       

       

 Grupa B 

Steaua Bucureşti - CS Sporting Suceava 8-0        

CN Nicu Gane Fălticeni - FC Maramureş 2-1

Steaua Bucureşti - CN Nicu Gane Fălticeni 1-0               

CS Sporting Suceava - FC Maramureş 0-4

Steaua Bucureşti – FC Maramureş 3-2

CN Nicu Gane Fălticeni – Sporting Suceava 2-1

Clasament: 1. Steaua Bucureşti – 12 puncte, 2. CN Nicu Gane Fălticeni – 8 puncte, 3. FC Maramureş – 4 puncte, 4. Sporting Suceava – 0 puncte.

 

Semifinale

Bucovina Şcheia – CN Nicu Gane Fălticeni 6-1

Steaua Bucureşti – Luceafărul Brăila 2-3 (după penaltiuri)

Finala mică

CN Nicu Gane Fălticeni – Steaua Bucureşti 1-2

Finala mare

Bucovina Şcheia – Luceafărul Brăila 3-0

Premii individuale acordate de organizatori:

Cel mai tehnic jucător: Şerban Ioniţă (Bucovina Şcheia)

Cel mai bun portar: Simon Mandiuc (Bucovina Şcheia)

Golgeter: Andrei Caţa (Steaua Bucureşti)

 

 

Categoria copii născuţi în anul 2002

Grupa A

CS Sporting Suceava - Olympic Suceava 10-0              

LPS Botoşani - Steaua Bucureşti 0-3  

CS Sporting Suceava - LPS Botoşani 3-1             

Olympic Suceava - Steaua Bucureşti    0-16

Olympic Suceava – LPS Botoşani 0-5

Sporting Suceava – Steaua Bucureşti 3-0

Clasament: 1. Sporting Suceava – 12 puncte, 2. Steaua Bucureşti – 8 puncte, 3. LPS Botoşani – 4 puncte, 4. Olympic Suceava – 0 puncte

                

Grupa B

FC Remember Câmpulung - Luceafărul Brăila 2-0       

LPS Suceava - Xela Baia Mare 1-2     

FC Remember Campulung - Xela Baia Mare 0-7 

Luceafărul Brăila - LPS Suceava 1-2

Remember Câmpulung – LPS Suceava 1-0

Xela Baia Mare – Luceafărul Brăila 4-0

Clasament: 1. Xela Baia Mare – 12 puncte, 2. Remember Câmpulung Moldovenesc – 8 puncte, 3. LPS Suceava – 4 puncte, 4. Luceafărul Brăila – 0 puncte.

 

Semifinale

Sporting Suceava – Remember Câmpulung 1-0

Xela Baia Mare – Steaua Bucureşti 3-5

Finala mică

Remember Câmpulung Moldovenesc – Xela Baia Mare 1-2

Finala mare

Sporting Suceava – Steaua Bucureşti 5-4 (după penaltiuri)

Premii individuale acordate de organizatori:

Cel mai tehnic jucător: Iustin Oblesniuc (Remember Câmpulung)

Golgeter: Sebastian Nechita (Sporting Suceava)

Cel mai bun portar: Ionuţ Gavrilovici (Sporting Suceava)

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Cupa Moş Crăciun şi-a desemnat învingătorii.
 Vizualizări articol: 506 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 2.33/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 2.3 din 3 voturi
Cupa Moş Crăciun şi-a desemnat învingătorii2.353

Iulius Mall Suceava
AnnaCori
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei