Google
 
luni, 20 dec 2010 - Anul XV, nr. 299 (4590)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,667 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,0662 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe Google+ Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |  Trimite pe Yahoo MessengerMessenger |   1 imagine |   ø fişiere video

Fotbal – Copii

Cupa Moş Crăciun debutează mâine

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Cea de-a patra ediţie a Cupei Moş Crăciun la fotbal pentru copii se va debuta mâine, la Suceava, meciurile urmând să se dispute în sala Liceului cu Program Sportiv şi pe terenul sintetic de la Complexul Zamca. Întrecerea, organizată de CS Sporting cu sprijinul Primăriei Suceava şi al Consiliului Judeţean, este structurată pe patru categorii de vârstă, adresându-se copiilor născuţi în anii 1999, 2000, 2001 şi 2002. Dintre multitudinea de echipe participante amintim nume de tradiţie ca Steaua Bucureşti, Poli Iaşi, Gloria Bistriţa, FC Maramureş Baia Mare sau Ceahlăul Piatra Neamţ. Dintre echipele din judeţul nostru, în afară de clubul organizator, Sporting, şi-au anunţat prezenţa LPS Suceava, Bucovina Şcheia, Olympic Suceava şi FC Remember Câmpulung Moldovenesc.

Organizatorii au stabilit ca meciurile de la categoriile de vârstă 1999 şi 2000 să se dispute pe terenul sintetic de la Complexul Zamca, urmând ca întrecerile de la Under 2000 şi Under 2001 să fie găzduite de Sala Liceului cu Program Sportiv.

În continuare, vă prezentăm componenţa grupelor la toate cele patru categorii de vârstă:

Copii născuţi în anul 1999

Grupa A: LPS Suceava, CSS Botoşani, Politehnica Iaşi, Gloria Bistriţa.

Grupa B: Sporting Suceava, LPS Botoşani, FC Braşov, Luceafărul Brăila.

 

Copii născuţi în anul 2000

Grupa A: Xela Baia Mare, Politehnica Iaşi, CSS Botoşani, Luceafărul Brăila

Grupa B: Salina Ocna Şugatag, Steaua Bucureşti, Ceahlăul Piatra Neamţ, Bucovina Şcheia

 

Copii născuţi în anul 2001

Grupa A: Mircea Eliade Bucureşti, Luceafărul Brăila, Bucovina Şcheia, LPS Suceava

Grupa B: Steaua Bucureşti, CN Nicu Gane Fălticeni, Sporting Suceava, FC Maramureş

 

Copii născuţi anul 2002

Grupa A: Sporting Suceava, LPS Botoşani, Olympic Suceava, Steaua Bucureşti

Grupa B: FC Remember Câmpulung Moldovenesc, Xela Baia Mare, Luceafărul Brăila, LPS Suceava

 

Iată şi programul meciurilor din cele trei zile ale turneului:

Sala Liceului cu Program Sportiv

Marţi, 21.12.2010

17:00   Luceafărul Brăila - LPS Suceava                               Grupa A 2001

17:30   Mircea Eliade Bucureşti - Bucovina Şcheia              Grupa A 2001

18:00   Steaua Bucureşti - CS Sporting Suceava                  Grupa B 2001

18:30   CN Nicu Gane Fălticeni - FC Maramureş                 Grupa B 2001

19:00   CS Sporting Suceava - Olympic Suceava                 Grupa A 2002

19:30   LPS Botoşani - Steaua Bucureşti                              Grupa A 2002

20:00   FC Remember Câmpulung - Luceafărul Brăila         Grupa B 2002

20:30   LPS Suceava - Xela Baia Mare                                 Grupa B 2002

 

Miercuri, 22.12.2010

09:00   Mircea Eliade Bucureşti - Luceafărul Brăila            Grupa A 2001

09:30   Bucovina Şcheia - LPS Suceava                               Grupa A 2001

10:00   Steaua Bucureşti - CN Nicu Gane Fălticeni              Grupa B 2001

10:30   CS Sporting Suceava - FC Maramureş                     Grupa B 2001

11:00   CS Sporting Suceava - LPS Botoşani                       Grupa A 2002

11:30   Olympic Suceava - Steaua Bucureşti                        Grupa A 2002

12:00   FC Remember Campulung - Xela Baia Mare           Grupa B 2002

12:30   Luceafărul Brăila - LPS Suceava                              Grupa B 2002

14:00   Luceafărul Brăila - Bucovina Şcheia                         Grupa A 2001

14:30   Mircea Eliade Bucureşti - LPS Suceava                   Grupa A 2001

15:00   Steaua Bucureşti - FC Maramureş                            Grupa B 2001

15:30   CN Nicu Gane Fălticeni - CS Sporting Suceava      Grupa B 2001

16:00   Olympic Suceava - LPS Botoşani                             Grupa A 2002

16:30   CS Sporting Suceava - Steaua Bucureşti                  Grupa A 2002

17:00   FC Remember Câmpulung - LPS Suceava               Grupa B 2002

17:30   Xela Baia Mare - Luceafărul Brăila                           Grupa B 2002

Semifinalele şi finalele se vor juca joi, 23 decembrie, cu începere de la ora 9.00.

 

Teren sintetic Complex Zamca

Marţi, 21.12.2010

16:00   LPS Suceava - Politehnica laşi                                              Grupa A 1999

16:40   CSS Botoşani - Gloria Bistriţa                                             Grupa A 1999

17:20   CS Sporting Suceava - FC Braşov                                       Grupa B 1999

18:00   LPS Botoşani - Luceafărul Brăila                                         Grupa B 1999

18:40   Xela Baia Mare - CSS Botoşani                                           Grupa A 2000

19:20   Politehnica laşi - Luceafărul Brăila                                       Grupa A 2000

20:00   Salina Ocna Şugatag - Ceahlăul Piatra Neamţ                      Grupa B 2000

20:40   Steaua Bucureşti - Bucovina Şcheia                                     Grupa B 2000

           

Miercuri, 22.12.2010

09:00   Politehnica laşi - Gloria Bistriţa                                Grupa A 1999

09:40   LPS Suceava - CSS Botoşani                                               Grupa A 1999

10:20   FC Braşov - Luceafărul Brăila                                  Grupa B 1999

11:00   Xela Baia Mare - Politehnica laşi                              Grupa B 1999

11:40   CSS Botoşani - Luceafărul Brăila                             Grupa A 2000

12:20   CS Sporting Suceava - LPS Botoşani                       Grupa A 2000

13:00   Ceahlăul Piatra Neamţ - Bucovina Şcheia                Grupa B 2000

13:40   Salina Ocna Şugatag - Steaua Bucureşti                   Grupa B 2000

14:20   LPS Suceava - Gloria Bistriţa                                   Grupa A 1999

15:00   CSS Botoşani - Politehnica laşi                                 Grupa A 1999

15:40   CS Sporting Suceava – Luceafărul Brăila                 Grupa B 1999

16:20   Xela Baia Mare – Luceafărul Brăila                          Grupa B 1999

17:00   LPS Botoşani - FC Braşov                                        Grupa A 2000

17:40   Politehnica laşi – CSS Botoşani                                Grupa A 2000

18:20   Salina Ocna Şugatag - Bucovina Şcheia                   Grupa B 2000

19:00   Steaua Bucureşti - Ceahlăul Piatra Neamţ                Grupa B 2000

Semifinalele şi finalele se vor juca în ziua de joi, 23 decembrie, începând cu ora 8.00.

 

Meciul fostelor glorii se joacă miercuri

În afara confruntărilor de la Cupa Moş Crăciun, organizatorii au programat şi un meci demonstrativ în sală care va opune foste mari glorii ale fotbalului sucevean, precum Radu Caşuba, Ilie Gafencu, Florin Cristescu, Victor Găluşcă, Doru Breniuc, Gică Păiuş, Eugen State, Dorin Goian, Daniel Bălan, Mihai Roman, Mihai Guriţă, Dorin Semeghin, Andrei Roheţki sau Marius Onciu. Partida va fi condusă de Sebastian Gheorghe, cel mai bun arbitru sucevean al momentului. Sebastian Gheorghe este purtător al ecusonului FIFA şi a ieşit pe locul secund în ierarhia arbitrilor asistenţi din România pe anul 2010. Partida se va disputa în ziua de miercuri, 22 decembrie, cu începere de la ora 19.30, în sala Liceului cu Program Sportiv.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Cupa Moş Crăciun debutează mâine.
 Vizualizări articol: 509 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 1.80/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 1.8 din 5 voturi
Cupa Moş Crăciun debutează mâine1.855

Iulius Mall Suceava
AnnaCori
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei