TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
 
marţi, 28 sep 2010 - Anul XV, nr. 228 (4519)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,9259 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,0492 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   ø imagini |   ø fişiere video

Liga a V-a

Liderii din cele trei serii rămân neschimbaţi

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Duminică a avut loc în judeţ şi etapa a şasea din cadrul Ligii a V-a de fotbal, cea după care liderii celor trei serii au rămas neschimbaţi. În seria I, Progresul Frătăuţii Noi a trecut fără probleme, scor 5 – 0, de Bucovina Şerbăuţi şi conduce seria la două puncte distanţă de următoarea clasată, Avântul Volovăţ, echipă ce s-a impus în deplasarea de la Grămeşti, la scor de neprezentare, 3 – 0. Scorul etapei în Seria I a fost înregistrat de a treia clasată, Bradul Putna, echipă ce a trecut pe teren propriu de ultima clasată, Bucovina Calafindeşti, cu scorul de 8 – 1.

În Seria a II-a, Moldova Drăguşeni reuşeşte să-şi păstreze fotoliul de lider, graţie victoriei la scor de tenis, 6 – 1, în faţa oaspeţilor de la Avântul Baia. Derbiul seriei a avut loc la Capul Câmpului, unde echipa gazdă a câştigat cu 3 – 1, în detrimentul celor de la Progresul Salcea şi a făcut schimb de locuri cu adversarii trecând pe poziţia a doua, la doar un punct diferenţă. Cele mai multe goluri, mai exact 11 s-au marcat pe terenul lanternei roşii, Spicul Moara, care a pierdut disputa cu Fulgerul Ciprian Porumbescu, scor 3 – 8.                 

În Seria a III-a, prima poziţie este ocupată în continuare de Vânătorul Dorna Candrenilor, echipă ce a câştigat acasă, la limită, disputa cu Victoria Vatra Moldoviţei, scor 2 – 1 şi este urmată la distanţă de trei puncte, de Călimănelul Panaci, cea care a învins acasă lanterna Bistriţa Broşteni cu 2 – 0.   

 

Rezultate Seria I:

Locomotiva Dorneşti – Viitorul Adâncata 3 – 3  

Flacăra Vicovu de Jos – Ştiinţa Mitoc 3 – 1 

Avatul Grămeşti – Avântul Volovăţ 0 – 3

Progresul Frătăuţii Vechi – Bucovina Şerbăuţi 5 – 0

Bradul Putna – Bucovina Calafindeşti 8 – 1

Victoria Păltinoasa – Unirea Horodnic 3 – 2

 

Clasamentul Seriei I:

1. Progresul Frătăuţii Vechi   6  5  0  1  16 – 6   15

2. Avântul Volovăţ                6  4  1  1  13 – 7   13

3. Bradul Putna                      6  4  0  2  27 – 10 12

4. Flacăra Vicovu de Jos        6  3  1  2  13 – 12 10

5. Viitorul Adâncata              6  2  3  1  13 – 8    9

6. Avântul Grămeşti               6  3  0  3  16 – 23  9

7. Locomotiva Dorneşti         6  2  1  3  15 – 15  7

8. Victoria Păltinoasa             6  2  1  3  14 – 17  7

9. Bucovina Şerbăuţi              6  2  1  3  10 – 15  7

10. Unirea Horodnic              6  2  0  4  15 – 17  6

11. Ştiinţa Mitoc                    6  2  0  4  11 – 17  6

12. Bucovina Calafindeşti     6  1  0  5  11 – 25  3

 

Rezultate Seria a II-a

Viitorul Vereşti – Sporting Buneşti 3 – 0

Inter Capu Câmpului – Progresul Salcea 3 – 1  

Şomuzul Preuteşti – Recolta Fântânele 2 – 3

Spicul Moara – Fulgerul Ciprian Porumbescu 3 – 8

Moldova Drăguşeni – Avântul Baia 6 – 1

Şomuzul Fălticeni – Foresta Râşca 1 – 2

 

Clasamentul Seriei a II-a:

1. Moldova Drăguşeni                       6  5  0  1  26 – 8   15

2. Inter Capu Câmpului                     6  4  1  1  13 – 7   13

3. Progresul Salcea                             6  4  0  2  17 – 10 12

4. Fulgerul Ciprian Porumbescu        6  4  0  2  20 – 16 12

5. Viitorul Vereşti                              6  4  0  2   11 – 8  12

6. Şomuzul Fălticeni                          6  3  0  3  15 – 13  9

7. Avântul Baia                                  6  2  2  2  21 – 10  8

8. Sporting Buneşti                            6  2  1  3    9 – 12  7

9. Recolta Fântânele                          6  2  0  4  13 – 16  6

10. Foresta Râşca                               6  2  0  4    7 – 13  6

11. Şomuzul Preuteşti                                    6  0  0  6    6 – 19  0

12. Spicul Moara                                6  0  0  6    4 – 42  0

 

Rezultate Seria a III-a:

Călimani Şaru Dornei – Fagga Pârteştii de Jos 4 – 2  

Turbo Forest Poiana Stampei – FC Pojorâta 1 – 0  

Calimănelul Panaci – Bistriţa Broşteni 2 – 0

Forestierul Frumosu – Larix Dornişoara 3 – 2

Vânătorul Dorna Candrenilor – Victoria Vatra Moldoviţei 2 – 1

 

Clasamentul Seriei a III-a:

1. Vânătorul Dorna Candrenilor        6  5  0  1  16 – 6   15

2. Călimănelul Panaci                        6  4  0  2  14 – 10 12

3. Larix Dornişoara                            6  3  1  2  21 – 13 10

4. FC Pojorâta                                               6  3  1  2  13 – 8   10

5. Turbo Forest Poiana Stampei         6  3  1  2  10 – 11 10

6. Forestierul Frumosu                       6  3  0  3  10 – 12  9

7. Călimani Şaru Dornei                    6  2  2  2  14 – 11  8

8. Victoria Vatra Moldoviţei             6  2  1  3  16 – 19  7

9. Fagga Pârteştii de Jos                    6  1  1  4  11 – 21  4

10. Bistriţa Broşteni                           6  0  1  5    8 – 22  1

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Liderii din cele trei serii rămân neschimbaţi.
 Vizualizări articol: 853 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 5.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 5.0 din 1 vot
Liderii din cele trei serii rămân neschimbaţi5.051

Facos Suceava
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei