TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
 
marţi, 31 aug 2010 - Anul XV, nr. 204 (4495)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,9254 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,1035 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   ø imagini |   ø fişiere video

Fotbal - Liga a V-a

Liderii Seriilor a II-a şi a III-a, suspectaţi de lucruri necurate

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

FC Pojorâta a zdrobit duminică cu 14-1 pe teren propriu formaţia Larix Dornişoara, izbutind scorul rundei a II-a. Acest succes fără drept de apel este pe cale să devină însă inutil, deoarece se pare că gazdele au folosit mai mulţi fotbalişti pe fals în confruntarea cu Larix, FC Pojorâta fiind pusă astfel în situaţia să piardă meciul cu 3-0 la „masa verde”. Într-o situaţia oarecum similară se află şi Moldova Drăguşeni, care a câştigat pe teren confruntarea de la Moara, numai că oaspeţii sunt acuzaţi că au substituit un jucător aflat la vârsta junioratului cu un senior. Ambele cazuri au ajuns pe masa Comisiei de Disciplină şi vor fi judecate în cadrul şedinţei programate joi.

 

Iată rezultatele complete înregistrate în etapa a II-a a Ligii a V-a:

Seria I

Locomotiva Dorneşti – Avântul Volovăţ  2 – 3

Ştiinţa Mitoc – Bucovina Şerbăuţi   2 – 4

Viitorul Adâncata – Bucovina Calafindeşti        3 – 0

Flacăra Vicovu de Jos – Unirea Horodnic3 - 2 

Avântul Grămeşti – Victoria Păltinoasa   6 – 2

Progresul Frătăuţii Vechi – Bradul Putna3 – 1

 

Clasament

1. Viitorul Adâncata               2       2       0       0       8-1    6p

2. Bucovina Şerbăuţi              2       2       0       0       7-3    6p

3. Flacăra Vicov                     2       1       1       0       6-5    4p

4. Bradul Putna                      2       1       0       1       9-3    3p

5. Locomotiva Dorneşti                   2       1       0       1       5-3    3p

6. Ştiinţa Mitoc                      2       1       0       1       5-6    3p

7. Avântul Volovăţ                2       1       0       1       4-5    3p

8. Progresul Frătăuţii Vechi   2       1       0       1       3-4    3p

9. Avântul Grămeşti               2       1       0       1       6-10  3p

10. Victoria Păltinoasa           2       0       1       1       5-9    1p

11. Bucovina Calafindeşti      2       0       0       2       2-6    0p

12. Unirea Horodnic               2       0       0       2       3-8    0p

 

Seria a II-a:

Viitorul Vereşti – Recolta Fântânele         2 – 1

Progresul Salcea – Fulgerul Ciprian Porumbescu        6 – 1

Sporting Buneşti –  Avântul Baia    1 – 1

Inter Capu Câmpului – Foresta Râşca      2 – 0

Şomuzul Preuteşti – AS Şomuz Fălticeni  1 – 2

Spicul Moara - Moldova Drăguşeni3 – 8 (contestaţie)

 

Clasament

1. Moldova Drăguşeni  2       2       0       0       14-3  6p

2. Progresul Salcea        2       2       0       0       7-1    6p

3. Inter Capu Câmpului         2       2       0       0       5-0    6p

4. Viitorul Vereşti                  2       2       0       0       5-1    6p

5. Sporting Buneşti       2       1       1       0       3-1    4p

6. AS Şomuz Fălticeni  2       1       0       1       2-4    3p

7. Ciprian Porumbescu2       1       0       1       4-7    3p

8. Avântul Baia            2       0       1       1       1-2    1p

9. Recolta Fântânele      2       0       0       2       2-5    0p

10. Foresta Râşca                  2       0       0       2       0-4    0p

11. Şomuzul Preuteşti   2       0       0       2       1-8    0p

12. Spicul Moara         2       0       0       2       3-11  0p

 

Seria a III-a:

Călimani Şaru Dornei – Bistriţa Broşteni3 – 3

FC Pojorâta – Larix Dornişoara      14 – 1 (contestaţie)

Fagga Pârteştii de Jos – Victoria Vatra Moldoviţei     3 – 3

Turbo Forest Poiana Stampei – Vânătorul Dorna Candrenilor      0 – 3

Călimănelul Panaci – Forestierul Frumosu         3 – 1

 

Clasament

1. FC Pojorâta                                 2       2       0       0       17-3  6p

2. Vânătorul Dorna Candrenilor      2       2       0       0       6-0    6p

3. Călimănelul Panaci                      2       2       0       0       6-1    6p

4. TurboForest Poiana Stampei                2       1       0       1       3-5    3p

5. Larix Dornişoara                         2       1       0       1       10-18          3p

6. Victoria Vatra Moldoviţei           2       0       1       1       5-6    1p

7. Călimani Şaru Dornei                            2       0       1       1       3-6    1p

8. Fagga Pârteştii de Jos                            2       0       1       1       3-6    1p

9. Bistriţa Broşteni                                   2       0       1       1       7-12  1p

10. Forestierul Frumosu                            2       0       0       2       2-6    0p

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Liderii Seriilor a II-a şi a III-a, suspectaţi de lucruri necurate.
 Vizualizări articol: 665 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 5.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 5.0 din 2 voturi
Liderii Seriilor a II-a şi a III-a, suspectaţi de lucruri necurate5.052

Facos Suceava
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


1.   Pojorata trimis de
(31 aug 2010, 12:08:03
Asa e ! Portarul de la Pojorata a jucat de la ora 18 la Campulung .

Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei