TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
 
joi, 19 aug 2010 - Anul XV, nr. 194 (4485)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,9265 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,0491 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   ø imagini |   ø fişiere video

Fotbal

Duminică porneşte la drum şi caravana Ligii a V-a

În acest weekend, mai exact duminică, se va da startul ediţiei 2010-2011 a Ligii a V-a. Cum era de aşteptat, criza financiară şi-a pus amprenta şi asupra fotbalului mic din judeţul nostru. Astfel, faţă de cele 48 de echipe care s-au înscris în competiţie sezonul precedent, numărul formaţiilor care au rezistat până în acest an este mai mic cu 14. Cele 34 de grupări care au făcut eforturi pentru a continua activitatea fotbalistică au fost împărţite după criterii geografice în trei serii, două de câte 12 echipe şi una alcătuită din doar 10 formaţii.

Iată programul complet al Ligii a V-a, ediţia de campionat 2010-2011.

 

Seria I

 

Etapa I      (Duminică 22.08.2010, ora 13:00)

Progresul Frătăuţii Vechi –  Locomotiva Dorneşti

Bradul Putna – Avântul Grămeşti

Victoria Păltinoasa – Flacăra Vicovu de Jos

Unirea Horodnic  – Viitorul Adâncata

Bucovina Calafindeşti – Ştiinţa Mitoc

Bucovina Şerbăuţi – Avântul Volovăţ

 

Etapa a II-a        (Duminică 29.08.2010, ora 13:00)

 Locomotiva Dorneşti – Avântul Volovăţ

 Ştiinţa Mitoc – Bucovina Şerbăuţi

 Viitorul Adâncata – Bucovina Calafindeşti

 Flacăra Vicovu de Jos – Unirea Horodnic

 Avântul Grămeşti – Victoria Păltinoasa

 Progresul Frătăuţii Vechi – Bradul Putna

 

Etapa a III-a       (Duminică 05.09.2010, ora 13:00)

 Bradul Putna – Locomotiva Dorneşti

 Victoria Păltinoasa – Progresul Frătăuţii Vechi

 Unirea Horodnic – Avântul Grămeşti

 Bucovina Calafindeşti – Flacăra Vicovu de Jos

 Bucovina Şerbăuţi – Viitorul Adâncata

 Avântul Volovăţ – Ştiinţa Mitoc

 

Etapa a IV-a (Duminică 12.09.2010, ora 13:00)

 Locomotiva Dorneşti – Ştiinţa Mitoc

 Viitorul Adâncata – Avântul Volovăţ

 Flacăra Vicovu de Jos – Bucovina Şerbăuţi

 Avântul Grămeşti – Bucovina Calafindeşti

 Progresul Frătăuţii Vechi – Unirea Horodnic

 Bradul Putna – Victoria Păltinoasa

 

Etapa a V-a        (Duminică 19.09.2010, ora 13:00)

 Victoria Păltinoasa – Locomotiva Dorneşti

 Unirea Horodnic – Bradul Putna

 Bucovina Calafindeşti – Progresul Frătăuţii Vechi

 Bucovina Şerbăuţi – Avântul Grămeşti

 Avântul Volovăţ – Flacăra Vicovu de Jos

 Ştiinţa Mitoc – Viitorul Adâncata

 

Etapa a VI-a       (Duminică 26.09.2010, ora 13:00)

 Locomotiva Dorneşti – Viitorul Adâncata

 Flacăra Vicovu de Jos – Ştiinţa Mitoc

 Avântul Grămeşti – Avântul Volovăţ

 Progresul Frătăuţii Vechi – Bucovina Şerbăuţi

 Bradul Putna – Bucovina Calafindeşti

 Victoria Păltinoasa – Unirea Horodnic

 

Etapa a VII-a     (Duminică 03.10.2010, ora 13:00)

 Unirea Horodnic – Locomotiva Dorneşti

 Bucovina Calafindeşti – Victoria Păltinoasa

 Bucovina Şerbăuţi – Bradul Putna

 Avântul Volovăţ – Progresul Frătăuţii Vechi

 Ştiinţa Mitoc – Avântul Grămeşti

 Viitorul Adâncata – Flacăra Vicovu de Jos

 

Etapa a VIII-a    (Duminică 10.10.2010, ora 13:00)

Locomotiva Dorneşti – Flacăra Vicovu de Jos

Avântul Grămeşti – Viitorul Adâncata

Progresul Frătăuţii Vechi – Ştiinţa Mitoc

Bradul Putna – Avântul Volovăţ

Victoria Păltinoasa – Bucovina Şerbăuţi

Unirea Horodnic – Bucovina Calafindeşti 

 

Etapa a IX-a       (Duminică 17.10.2010, ora 13:00)

 Bucovina Calafindeşti – Locomotiva Dorneşti

 Bucovina Şerbăuţi – Unirea Horodnic

 Avântul Volovăţ – Victoria Păltinoasa

 Ştiinţa Mitoc – Bradul Putna

 Viitorul Adâncata – Progresul Frătăuţii Vechi

 Flacăra Vicovu de Jos – Avântul Grămeşti

 

Etapa a X-a        (Duminică 24.10.2010, ora 13:00)

 Locomotiva Dorneşti – Avântul Grămeşti

 Progresul Frătăuţii Vechi – Flacăra Vicovu de Jos

 Bradul Putna – Viitorul Adâncata

 Victoria Păltinoasa – Ştiinţa Mitoc

 Unirea Horodnic – Avântul Volovăţ

 Bucovina Calafindeşti – Bucovina Şerbăuţi

 

Etapa a XI-a       (Duminică 31.10.2010, ora 13:00)

 Bucovina Şerbăuţi – Locomotiva Dorneşti

 Avântul Volovăţ – Bucovina Calafindeşti

 Ştiinţa Mitoc – Unirea Horodnic

 Viitorul Adâncata – Victoria Păltinoasa

 Flacăra Vicovu de Jos – Bradul Putna

 Avântul Grămeşti – Progresul Frătăuţii Vechi

 

Seria a II-a

Etapa I      (Duminică 22.08.2010, ora 13:00)

 Spicul Moara – Victoria Vereşti

 Moldova Drăguşeni – Şomuzul Preuteşti

 AS Şomuzul Fălticeni – Inter Capu Câmpului (teren: Tineretului, ora 17:30)

 Foresta Râşca – Sporting Buneşti

 Avântul Baia – Progresul Salcea

 Fulgerul Ciprian Porumbescu – Recolta Fântânele

 

Etapa a II-a        (Duminică 29.08.2010, ora 13:00)

 Victoria Vereşti – Recolta Fântânele

 Progresul Salcea – Fulgerul Ciprian Porumbescu

 Sporting Buneşti – Avântul Baia

 Inter Capu Câmpului – Foresta Râşca

 Şomuzul Preuteşti – AS Şomuzul Fălticeni (ora 17:00)

 Spicul Moara – Moldova Drăguşeni

 

Etapa a III-a       (Duminică 05.09.2010, ora 13:00)

 Moldova Drăguşeni – Victoria Vereşti

 AS Şomuzul Fălticeni – Spicul Moara

 Foresta Râşca – Şomuzul Preuteşti

 Avântul Baia – Inter Capu Câmpului

 Fulgerul Ciprian Porumbescu – Sporting Buneşti

 Recolta Fântânele – Progresul Salcea

 

Etapa a IV-a       (Duminică 12.09.2010, ora 13:00)

 Victoria Vereşti – Progresul Salcea

 Sporting Buneşti – Recolta Fântânele

 Sporting Buneşti – Fulgerul Ciprian Porumbescu

 Şomuzul Preuteşti – Avântul Baia

 Spicul Moara – Foresta Râşca

 Moldova Drăguşeni – AS Şomuzul Fălticeni

 

Etapa a V-a        (Duminică 19.09.2010, ora 13:00)

 AS Şomuzul Fălticeni – Victoria Vereşti

 Foresta Râşca – Moldova Drăguşeni

 Avântul Baia – Spicul Moara

 Fulgerul Ciprian Porumbescu – Şomuzul Preuteşti

 Recolta Fântânele – Inter Capu Câmpului

 Progresul Salcea – Sporting Buneşti

 

Etapa a VI-a       (Duminică 26.09.2010, ora 13:00)

Victoria Vereşti – Sporting Buneşti

 Inter Capu Câmpului – Progresul Salcea

 Şomuzul Preuteşti – Recolta Fântânele

 Spicul Moara – Fulgerul Ciprian Porumbescu

 Moldova Drăguşeni – Avântul Baia

 AS Şomuzul Fălticeni – Foresta Râşca

 

Etapa a VII-a     (Duminică 03.10.2010, ora 13:00)

 Foresta Râşca – Victoria Vereşti

 Avântul Baia – AS Şomuzul Fălticeni

 Fulgerul Ciprian Porumbescu – Moldova Drăguşeni

 Recolta Fântânele – Spicul Moara

 Progresul Salcea – Şomuzul Preuteşti

 Sporting Buneşti – Inter Capu Câmpului

 

Etapa a VIII-a    (Duminică 10.10.2010, ora 13:00)

Victoria Vereşti – Inter Capu Câmpului

Şomuzul Preuteşti – Sporting Buneşti

Spicul Moara – Progresul Salcea

Moldova Drăguşeni – Recolta Fântânele

AS Şomuzul Fălticeni – Fulgerul Ciprian Porumbescu

Foresta Râşca – Avântul Baia

 

Etapa a IX-a       (Duminică 17.10.2010, ora 13:00)

Avântul Baia – Viitorul Vereşti

Fulgerul Ciprian Porumbescu – Foresta Râşca

Recolta Fântânele – Şomuzul Fălticeni

Progresul Salcea – Moldova Drăguşeni

Sporting Buneşti – Spicul Moara

Inter Capu Câmpului – Şomuzul Preuteşti

 

Etapa a X-a        (Duminică 24.10.2010, ora 13:00)

Victoria Vereşti – Şomuzul Preuteşti

Spicul Moara – Inter Capu Câmpului

Moldova Drăguşeni – Sporting Buneşti

AS Şomuzul Fălticeni – Progresul Salcea

Foresta Râşca – Recolta Fântânele

Avântul Baia – Fulgerul Ciprian Porumbescu

 

Etapa a XI-a       (Duminică 31.10.2010, ora 13:00)

Fulgerul Ciprian Porumbescu – Victoria Vereşti

Recolta Fântânele – Avântul Baia

Progresul Salcea – Foresta Râşca

Sporting Buneşti – Şomuzul Fălticeni

Inter Capu Câmpului – Moldova Drăguşeni

Şomuzul Preuteşti – Spicul Moara

 

Seria a III-a

Etapa I  (Duminică 22.08.2010, ora 13:00)

Călimănelul Panaci – Călimani Şaru Dornei

Forestierul Frumosu – Turbu Forest Poiana Stampei

Vânătorul Dorna Candrenilor – Fagga Pârteşti de Jos (teren: Vatra Dornei, teren 1 la ora 13:00)

Victoria Vatra Moldoviţei – FC Pojorâta

Larix Dornişoara – Bistriţa Broşteni (teren: Vatra Dornei la ora 13:00)

 

Etapa a II-a (Duminică 29.08.2010, ora 13:00)

Călimani Şaru Dornei – Bistriţa Broşteni (teren: Neagra Şarului)

FC Pojorâta – Larix Dornişoara

Fagga Pârteşti de Jos – Victoria Vatra Moldoviţei

Turbo Forest Poiana Stampei – Vânătorul Dorna Candrenilor (teren: Vatra Dornei, teren 1 la ora 13:00)

Călimănelul Panaci – Forestierul Frumosu

 

Etapa a III-a (Duminică 05.09.2010, ora 13:00)

Forestierul Frumosu – Călimani Şaru Dornei

Vânătorul Dorna Candrenilor – Călimănelul Panaci (teren: Vatra Dornei la ora 13:00)

Victoria Vatra Moldoviţei – Turbo Forest Poiana Stampei

Larix Dornişoara – Fagga Pârteşti de Jos (teren: Vatra Dornei la ora 15:00) 5

Bistriţa Broşteni – FC Pojorâta

 

Etapa a IV-a (Duminică 12.09.2010, ora 13:00)

Călimani Şaru Dornei – FC Pojorâta (teren: Neagra Şarului)

Fagga Pârteşti de Jos – Bistriţa Broşteni

Turbo Forest Poiana Stampei – Larix Dornişoara (teren: Vatra Dornei la ora 13:00)

Călimănelul Panaci – Victoria Vatra Moldoviţei

Forestierul Frumosu – Vânătorul Dorna Candrenilor

 

Etapa a V-a (Duminică 19.09.2010, ora 13:00)

Vânătorul Dorna Candrenilor – Călimani Şaru Dornei (teren: Vatra Dornei, teren 1 la ora 13:00)

Victoria Vatra Moldoviţei – Forestierul Frumosu

Larix Dornişoara – Călimănelul Panaci (teren: Vatra Dornei, teren 1 la ora 13:00)

Bistriţa Broşteni – Turbo Forest Poiana Stampei

FC Pojorâta – Fagga Pârteşti de Jos

 

Etapa a VI-a (Duminică 26.09.2010, ora 13:00)

Călimani Şaru Dornei – Fagga Pârteşti de Jos (teren: Neagra Şarului)

Turbo Forest Poiana Stampei – FC Pojorâta

Călimănelul Panaci – Bistriţa Broşteni

Forestierul Frumosu – Larix Dornişoara

Vânătorul Dorna Candrenilor – Victoria Vatra Moldoviţei

 

Etapa a VII-a (Duminică 03.10.2010, ora 13:00)

Victoria Vatra Moldoviţei – Călimani Şaru Dornei

Larix Dornişoara – Vânătorul Dorna Candrenilor

Bistriţa Broşteni – Forestierul Frumosu

FC Pojorâta – Călimănelul Panaci

Fagga Pârteşti de Jos – Turbo Forest Poiana Stampei

 

Etapa a VIII-a (Duminică 10.10.2010, ora 13:00)

Călimani Şaru Dornei – Turbo Forest Poiana Stampei (teren: Neagra Şarului)

Călimănelul Panaci – Fagga Pârteşti de Jos

Forestierul Frumosu – FC Pojorâta

Vânătorul Dorna Candrenilor – Bistriţa Broşteni

Victoria Vatra Moldoviţei – Larix Dornişoara

 

Etapa a IX-a (Duminică 17.10.2010, ora 13:00)

Larix Dornişoara – Călimani Şaru Dornei

Bistriţa Broşteni – Victoria Vatra Moldoviţei

FC Pojorâta – Vânătorul Dorna Candrenilor

Fagga Pârteşti de Jos – Forestierul Frumosu

Turbo Forest Poiana Stampei – Călimănelul Panaci

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Duminică porneşte la drum şi caravana Ligii a V-a.
 Vizualizări articol: 397 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Duminică porneşte la drum şi caravana Ligii a V-a0.05

Facos Suceava
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei