Curs valutar euroEUR:Tendinta4,9754 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,6739 lei

Liga a IV-a

Moldoviţa a părăsit terenul în repriza secundă a meciului de la Mălini

Etapa cu numărul XIX din Liga a IV-a la fotbal a fost una a surprizelor, asta după ce ultimele trei clasate, FC Pojorâta, Florconstruct Pătrăuţi şi Minerul Iacobeni, au câştigat toate punctele puse în joc. Meciurile de ieri nu au trecut fără incidente, pe terenul liderului, Foresta Mălini, oaspeţii de la Foresta Moldoviţa părăsind suprafaţa de joc în repriza a doua, când mai erau aproximativ 30 de minute din meci. Jucătorii de la Moldoviţa au apelat la acest gest în semn de protest la maniera de arbitraj pe care au considerat-o tendenţioasă, câteva minute mai târziu arbitrul fluierând finalul meciului, când scorul era egal, 1 – 1. Rezultatul acestei partide urmează să fie hotărât în cursul săptămânii, după ce Comisia de Disciplină a AJF Suceava va analiza cazul, gazdele de la Mălini având şanse mari să câştige la „masa verde” cu 3 – 0.

La Pojorâta, meciul cu Steaua Dumbrăveni a început cu 20 de minute întârziere, gazdele impunându-se în ultimele minute ale jocului, prin golul lui Bosancu, scor 2 – 1. O altă surpriză s-a consemnat la Iacobeni, acolo unde echipa gazdă, aflată pe ultimul loc, a câştigat la scor pe un teren aproape impracticabil, în faţa celor de la Avântul Frasin, scor 4 – 0. Cea de-a treia surpriză vine de la Pătrăuţi, unde ocupanta locului şase, CN „Nicu Gane” Fălticeni, a cedat în meciul cu gazdele de la Florconstruct, scor 1 – 2.

Releul Mihoveni – Dorna Vatra Dornei        2 – 3

1. Foresta Mălini                    19        17        2          0          72-18   53p

2. Cetatea II Arbore               19        13        4          2          56-14   43

3. Dorna Vatra Dornei           19        12        4          3          55-23   40

4. Danalis Zvoriştea               19        11        2          6          40-27   35

5. Viitorul Liteni                    19        10        4          5          38-23   34

6. CN "Nicu Gane" Fălticeni19        11        1          7          40-29   34

7. Bucovina Rădăuţi              19        9          3          7          45-27   30

8. Avântul Frasin                    19        7          2          10        30-41   23

9. Foresta Moldoviţa              19        6          4          9          33-33   22

10. FC Marginea                    19        6          3          10        28-49   21

11. Steaua Dumbrăveni          19        6          2          11        23-38   20

12. FC Pojorâta                      19        6          0          13        33-51   18

13. Florconstruct Pătrăuţi      19        5          3          11        31-52   18

14. Releul Mihoveni               19        6          0          13        26-63   18

15. Unirea Boroaia                 19        4          4          11        27-48   16

16. Minerul Iacobeni              19        4          0          15        23-64   12

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Moldoviţa a părăsit terenul în repriza secundă a meciului de la Mălini.
 Vizualizări articol: 346 |