TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
 
marţi, 13 oct 2009 - Anul XIV, nr. 240 (4226)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,8831 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,0924 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   ø imagini |   ø fişiere video

Liga a V-a

Schimbare de lider în seria de munte

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Doar două formaţii nu au cunoscut gustul înfrângerii în cele opt etape disputate până în prezent. Este vorba de liderii la zi ai Seriilor I şi a II-a, Bucovina Frătăuţii Noi şi Avântul Grămeşti. În Seria a III-a situaţia la vârf rămâne neschimbată. Atât Sporting Buneşti, prima clasată, cât şi principala urmăritoare, Rapid II Suceava, s-au impus pe teren propriu în această rundă, astfel că distanţa dintre ele a rămas aceeaşi, de două puncte. Nu la fel stau lucrurile şi-n Seria a IV-a, unde CS II Gura Humorului a fost învinsă categoric la Dorna Candrenilor şi a cedat astfel fotoliul de lider, care a fost ocupat de formaţia pregătită de Dănuţ Mitruc, Arinul Dorna Arini.


Seria I


Rezultatele etapei a VIII-a:


Bradul Putna – Progresul Frătăuţii Vechi 4 – 1
Victoria V. Moldoviţei – Fagga Pârteşti 5 – 1
Stejarul Cajvana – Unirea Horodnic 5 – 1 (meci întrerupt)
Standard Rădăuţi – Avântul Volovăţ 1 – 0
Şcoala de Fotbal Rădăuţi – Flacăra Vicovu de Jos 3 – 1
Carpaţi Gălaneşti – Bucovina Frătăuţii Noi 2 – 3

Clasament

1. Bucovina Frătăuţii Noi 8 7 1 0 29 – 15 22
2. Standard Rădăuţi 8 6 0 2 19 – 10 18
3. Bradul Putna 8 5 1 2 22 – 8 16
4. Avântul Volovăţ 8 5 0 3 26 – 11 15
5. Flacăra Vicovu de Jos 8 5 0 3 15 – 11 15
6. Unirea Horodnic 8 4 2 2 15 – 14 14
7. Carpaţi Gălăneşti 7 3 0 4 11 – 13 9
8. Stejarul Cajvana 8 3 0 5 17 – 21 9
9. Victoria Vatra Moldoviţei 7 2 0 5 12 – 17 6
10. Şcoala de Fotbal Rădăuţi 8 2 0 6 8 – 21 6
11. Progresul Frătăuţii Vechi 8 2 0 6 11 – 27 6
12. Fagga Pârteşti 8 1 0 7 12 - 27 3
* Jocul Carpaţi Gălăneşti - Victoria Vatra Dornei se dispută duminică, 8 noiembrie 2009, ora 13:00.

 

Seria a II-a

Rezultatele etapei a VIII-a:


Locomotiva Dorneşti – Bucovina Şerbăuţi 3 – 0
Sporting Suceava – Eusadi Negostina 4 – 0 (meci întrerupt)
Zimbrul Siret – Viitorul Adâncata 2 – 0
Recolta Fântânele – Avântul Grămeşti 0 – 0
Constructorul Dărmăneşti – Bucovina Calafindeşti 1 – 5
Ştiinţa Mitoc – Viitorul Vereşti 2 – 0

Clasament

1. Avântul Grămeşti 8 6 2 0 25 - 8 20
2. Zimbrul Siret 8 6 0 2 29-6 18
3. Viitorul Vereşti 8 6 0 2 21 - 8 18
4. Recolta Fântânele 8 5 1 2 28 - 19 16
5. Ştiinţa Mitoc 8 5 0 3 22 - 11 15
6. Viitorul Adâncata 8 4 1 3 21 - 16 13
7. Locomotiva Dorneşti 8 3 1 4 19 - 14 10
8. Bucovina Şerbăuţi 8 2 3 3 14 - 17 9
9. Bucovina Calafindeşti 7 2 1 4 17 - 24 7
10. CS Sporting Suceava 7 1 1 5 10 - 22 4
11. Constructorul Dărmăneşti 8 1 1 6 14 - 40 4
12. Eusadi Negostina 8 0 1 7 7 - 42 1
* Jocul Bucovina Calafindeşti - Sporting Suceava se dispută duminică, 8 noiembrie 2009, ora 13:00.

 

Seria a III-a

Rezultatele etapei a VIII-a:

Spicul Moara – Voinţa Stroieşti 1 – 1
Rapid CFR II Suceava – Foresta Râşca 5 – 1
Sporting Buneşti – Avântul Baia 4 – 2
Şomuzul Preuteşti – Victoria Păltinoasa 3 – 0
Moldova Drăguşeni – Fulgerul Ciprian Porumbescu 7 – 3
Inter Capu Câmpului – Progresul Ilişeşti 4 – 2

Clasament

1. Sporting Buneşti 8 7 0 1 22 - 11 21
2. Rapid CFR II Suceava 8 6 1 1 26 - 10 19
3. Avântul Baia 8 4 1 3 23 - 18 16
4. Victoria Păltinoasa 8 5 1 2 20 - 15 16
5. Inter Capu Câmpului 8 5 0 3 18 - 13 15
6. Voinţa Stroieşti 8 4 2 2 16 - 11 14
7. Şomuzul Preuteşti 8 4 0 4 20 - 17 12
8. Fulgerul C. Porumbescu 8 2 1 5 22 - 24 7
9. Progresul Ilişeşti 8 2 1 5 10 - 17 7
10. Moldova Drăguşeni 8 2 0 6 20 - 31 6
11. Foresta Râşca 8 1 2 5 10 - 19 5
12. Spicul Moara 8 1 1 6 13 - 33 4

 

Seria a IV-a

Rezultatele etapei a VIII-a:


Călimani Şaru Dornei – Arinul Dorna Arini 0 – 2
Bistriţa Aurie Cârlibaba – Larix Dornişoara 4 – 8
Călimanelul Panaci – CSM Rarăul Câmpulung 7 – 5
Suhardul Ciocăneşti – Forestierul Frumosu 3 – 1
Vânătorul Dorna Candrenilor – CS II Gura Humorului 5 – 1
Turbo Forest Poiana Stampei – Bistriţa Broşteni 2 – 1

Clasament

1. Arinul Dorna Arini 8 7 0 1 28 - 11 21
2. CS II Gura Humorului 8 6 0 2 28 - 8 18
3. Vânătorul Dorna Candrenilor 8 6 0 2 24 - 13 18
4. Suhardul Ciocăneşti 7 4 2 1 16 - 11 14
5. Bistriţa Broşteni 8 4 1 3 23 - 15 13
6. Turbo Forest Poiana Ştampei 8 3 3 2 16 - 14 12
7. Rarăul C-lung Moldovenesc 7 3 0 4 18 - 23 9
8. Forestierul Frumosu 7 2 1 4 15 - 16 7
9. Călimani Şaru Dornei 8 2 1 5 13 - 21 7
10. Larix Dornişoara 8 1 2 5 16 - 25 5
11. Bistriţa Aurie Cârlibaba 7 1 1 5 13 - 30 4
12. Călimănelul Panaci 8 1 0 7 12 - 35 3
* Jocul Forestierul Frumosu - Rarăul C-lung Moldovenesc se dispută duminică, 8 noiembrie 2009, ora 13:00.
* Jocul Suhardul Ciocăneşti - Bistriţa Aurie Cârlibaba se dispută duminică, 8 noiembrie 2009, ora 13:00.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Schimbare de lider în seria de munte.
 Vizualizări articol: 751 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 5.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 5.0 din 1 vot
Schimbare de lider în seria de munte5.051

Facos Suceava
Iulius Mall Suceava
MedClinic
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Toyota - Noul Yaris Hybrid
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei