Google
DENIS - Promotie Black Friday
DENIS - Promotie Black Friday
DENIS - Promotie Black Friday
 
luni, 22 dec 2008 - Anul XIII, nr. 300 (3981)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,6551 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta3,965 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe Google+ Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook

Cupa Moş Crăciun

Doar un loc 3 pentru echipele sucevene

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)
Click aici pentru VIDEO
Timp de trei zile, în sala Liceului cu Program Sportiv şi pe terenul sintetic de la Universitate s-au disputat partidele celei de-a doua ediţii a Cupei Moş Crăciun la minifotbal. Aproape 600 de copii de la 48 de cluburi din România s-au luptat pentru cucerirea trofeului pus în joc de organizatori, la patru categorii diferite de vârstă. Atracţia întrecerii a fost fără îndoială delegaţia Stelei, care a venit la Suceava sub îndrumarea fostului mare internaţional român din anii 70, Lajos Sătmăreanu. Nu a rămas trecută cu vederea nici prezenţa în sala de la LPS a celui mai bun fotbalist român al anului 2008, Dorin Goian, care a fost luat cu asalt de micii fotbalişti dornici de autografe şi poze cu idolul lor. Per ansamblu, ediţia din acest an a Cupei Moş Crăciun a fost o reuşită, lucru semnalat cu fair play şi de delegaţii formaţiilor prezente la Suceava. La capitolul dezamăgiri putem trece doar prestaţia modestă a echipelor sucevene înscrise în concurs.

 

Iată şi tabelul complet al celei de-a doua ediţii a Cupei Moş Crăciun:

CATEGORIA DE VÂRSTĂ 1997

Grupa A

Universitatea Cluj 1 - FCM Bacău         2 - 1
Farul Constanţa - CSS Botoşani   5 - 4
FCM Bacău - Farul Constanţa      0 - 3
Rapid Suceava - Universitatea 1 Cluj    0 - 10
Farul Constanţa - Rapid Suceava  13 - 0
CSS Botoşani - FCM Bacău          5 - 0
Rapid Suceava – CSS Botoşani 0 – 10
Universitatea 1 Cluj – Farul Constanţa 0 – 4
CSS Botoşani – Universitatea 1 Cluj 5-0
FCM Bacău – Rapid Suceava 2-1

 

Clasament

1       Farul Constanţa 4       4       0       0       25-4 16p
2       CSS Botoşani     4       3       0       1       24-5 12p
3       Universitatea 1 Cluj    4       2       0       2       12-10         8p
4       FCM Bacău        4      1       0       3       3-11 4p
5       Rapid Suceava    4       0       0       4       1 – 35        0p

 

Grupa B

Industria 1 Câmpia Turzii - Steaua Bucureşti          0 - 2
Gloria Bistriţa - Xela Baia Mare   2 - 0
Steaua Bucureşti - Gloria Bistriţa          0 - 1
Cetatea Suceava - Industria 1 Câmpia Turzii 0 - 1
Gloria Bistriţa - Cetatea Suceava  4 - 0
Xela Baia Mare - Steaua Bucureşti        0 – 0
Cetatea Suceava – Xela Baia Mare 0-2
Industria 1 Câmpia Turzii – Gloria Bistriţa 0-4
Xela Baia Mare – Industria 1 Câmpia Turzii 0-4
Steaua Bucureşti – Cetatea Suceava 9-0

 

Clasament

1       Gloria Bistriţa    4       4       0       0       11-0 16p
2       Steaua Bucureşti         4       2       1       1       11-1 9p
3       Industria 1 Câmpia Turzii    4       2       0       2       5-6    8p
4       Xela Baia Mare 4       1       1       2       2-6    5p
5       Cetatea Suceava 4       0       0       4       0-16 0p

 

Grupa C

Industria Câmpia Turzii 2 - Salina Ocna Şugatag    5 - 1
Sporting Suceava - Presing Brăila          0 - 6
Salina Ocna Şugatag - Presing Brăila     1 - 3
Sporting Suceava - Industria 2 Câmpia Turzii          1 – 6
Industria 2 Câmpia Turzii - Presing Brăila     4 – 2
Sporting Suceava - Salina Ocna Şugatag         2 – 5

 

Clasament

1       Industria 2 Câmpia Turzii    3       3       0       0       15-4 12p
2       Presing Brăila     3       2       0       1       11-5 8p
3       Salina Ocna Şugatag    3       1       0       2       7-10 4p
4       Sporting Suceava         3       0       0       3       3-17 0p

 

Grupa D

LPS Suceava - Sighetu Marmaţiei          3 - 6
Universitatea Cluj 2 - Kosarom Paşcani         2 - 0
Kosarom Paşcani - Sighetu Marmaţiei   3 - 3
LPS Suceava - Universitatea 2 Cluj       0 - 3
Universitatea 2 Cluj - Sighetu Marmaţiei 2 -0          
Kosarom Paşcani - LPS Suceava 0-5      

 

Clasament

1       Universitatea 2 Cluj    3       3       0       0       7-0    12p
2       Sighetu Marmaţiei       3       1       1       1       9-8    5p
3       LPS Suceava       3       1       0       2       8-9    4p
4       Kosarom Paşcani         3       0       1       2       3-10 1p

 

Semifinale

Farul Constanţa – Industria 2 Câmpia Turzii 2-3
Gloria Bistriţa – Universitatea 2 Cluj 2-1

 

Finala mică

Farul Constanţa – Universitatea 2 Cluj 3-2

 

Finala mare

Industria 2 Câmpia Turzii – Gloria Bistriţa 5-2

 

Cel mai tehnic jucător al competiţiei a fost desemnat constănţeanul Dragoş Lazăr. Golgeterul întrecerii a fost Raul Czuli de la Industria 2 Câmpia Turzii, iar Janos Mezei de la Gloria Bistriţa a fost ales cel mai bun portar.

 

CATEGORIA DE VÂRSTĂ 1998

Grupa A

LPS Suceava - Sporting 2 Suceava         3 - 0
Universitatea Cluj 1 - Xela Baia Mare   1 - 1
Xela Baia Mare - Sporting 2 Suceava     5 - 0
LPS Suceava - Universitatea 1 Cluj       1 - 3
Universitatea 1 Cluj - Sporting Suceava         3 - 0
Xela Baia Mare - LPS Suceava      3 - 0

 

Clasament

1       Xela Baia Mare 3       2       1       0       9-1    9p
2       Universitatea 1 Cluj    3       2       1       0       7-2    9p
3       LPS Suceava       3       1       0       2       4-5    4p
4       Sporting 2 Suceava      3       0       0       3       0-11 0p

 

Grupa B

Universitatea Cluj 2 - Foresta Mălini    0 - 3
Sporting Suceava 1 - Presing Brăila       2 - 1
Sporting 1 Suceava - Universitatea 2 Cluj      0 - 0
Foresta Mălini - Presing Brăila     0 - 0
Sporting 1 Suceava - Foresta Mălini      2 - 1
Universitatea 2 Cluj - Presing Brăila     1 - 0

 

Clasament

1       Sporting 1 Suceava      3       2       1       0       4-2    9p
2       Foresta Mălini    3       1       1       1       4-2    5p
3       Universitatea 2 Cluj    3       1       1       1       1-3    5p
4       Presing Brăila     3       0       1       2       1-3    1p

 

Semifinale

Xela Baia Mare – Foresta Mălini 3-1
Sporting 1 Suceava – Universitatea 1 Cluj 0-1

 

Finala mică

Sporting – Foresta Mălini 3-0 (la „masa verde”)

 

Finala mare

Xela Baia Mare – Universitatea 1 Cluj 2-1

 

Premii individuale

Cel mai tehnic jucător – Iuliu Haţieganu (Universitatea 1 Cluj)
Golgeter – Paul Buda (Xela Baia Mare)
Cel mai bun portar – Răzvan Renesz (Xela Baia Mare)

 

CATEGORIA DE VÂRSTĂ 1999 

Grupa A

Sporting Suceava - Steaua Bucureşti     0 - 4
LPS Botoşani - Presing Brăila      0 - 0
Presing Brăila - Steaua Bucureşti           0 - 5
Sporting Suceava - LPS Botoşani           2 - 1
LPS Botoşani - Steaua Bucureşti 0 - 7
Sporting Suceava - Presing Brăila          2 - 1

 

Clasament

1       Steaua Bucureşti         3       3       0       0       16-0 12p
2       Sporting Suceava         3       2       0       1       4-6    8p
3       Presing Brăila     3       0       1       2       1-7    1p
4       LPS Botoşani     3       0       1       2       1-9    1p

 

Grupa B

LPS Suceava - Sighetu Marmaţiei          1 - 1
Gloria Bistriţa 1 - Xela Baia Mare         6 - 3
Xela Baia Mare - Sighetu Marmaţiei      1 - 2
LPS Suceava - Gloria 1 Bistriţa    2 - 6
Xela Baia Mare - LPS Suceava      0 - 1
Gloria 1 Bistriţa - Sighetu Marmaţiei    5 - 2

 

Clasament

1       Gloria 1 Bistriţa          3       3       0       0       17-7 12p
2       LPS Suceava       3       1       1       1       4-7    5p
3       Sighetu Marmaţiei       3       1       1       1       5-7    4p
4       Xela Baia Mare  3       0       0       3       4-9    0p

 

Grupa C

Cetatea Suceava - CSS Botoşani   0 - 4
Universitatea Cluj - Gloria Bistriţa 2     0 - 0
Gloria 2 Bistriţa - CSS Botoşani 0 - 3
Cetatea Suceava - Universitatea Cluj     0 - 7
Universitatea Cluj - CSS Botoşani         1 - 0
Cetatea Suceava - Gloria 2 Bistriţa        4 - 2

 

Clasament

1       Universitatea Cluj       3       2       1       0       8-0    9p
2       CSS Botoşani     3       2       0       1       7-1    8p
3       Cetatea Suceava           3       1       0       2       4-13 4p
4       Gloria 2 Bistriţa          3       0       1       2       2-7    1p

 

Semifinale

Universitatea Cluj – Gloria 1 Bistriţa 3-2
Steaua Bucureşti – CSS Botoşani 3-0

 

Finala mică

Gloria 1 Bistriţa – CSS Botoşani 5-3 (după executarea loviturilor de departajare)

 

Finala mare

Universitatea Cluj – Steaua Bucureşti 1-3

 

Premii individuale

Golgeter – Olimpiu Morţun (Universitatea Cluj)

Cel mai tehnic jucător – George Merloi (Steaua Bucureşti)

Cel mai bun portar – Dragoş Lupescu (Steaua Bucureşti)

 

CATEGORIA DE VÂRSTĂ 2000

Grupa A
Sporting Suceava - Politehnica Iaşi        0 - 4
Universitatea Cluj 2 - Industria Câmpia Turzii        0 - 2
Universitatea 2 Cluj - Sporting Suceava         2 - 3
Politehnica Iaşi - Industria Câmpia Turzii       1 - 2
Universitatea 2 Cluj - Politehnica Iaşi 0-4       
Sporting Suceava - Industria Câmpia Turzii 1-1       

 

Clasament

1       Industria Câmpia Turzii       3       2       1       0       5-2    9p
2       Politehnica Iaşi   3       2       0       1       9-2    8p
3       Sporting Suceava         3       1       1       1       4-7    5p
4       Universitatea 2 Cluj    3       0       0       3       2-9    0p

 

Grupa B  

Presing Brăila - LPS Suceava        0 - 1
Steaua Bucureşti - Universitatea Cluj 1          4 - 1
Universitatea 1 Cluj - LPS Suceava       5 - 2
Steaua Bucureşti - Presing Brăila           11-0
Steaua Bucureşti - LPS Suceava 2-2       
Universitatea 1 Cluj - Presing Brăila 6-0         

 

Clasament

1       Steaua Bucureşti         3       2       1       0       17-3 9p
2       Universitatea 1 Cluj    3       2       0       1       12-6 8p
3       LPS Suceava       3       1       1       1       5-7    5p
4       Presing Brăila     3       0       0       3       0-18 0p

 

Semifinale

Industria Câmpia Turzii – Universitatea 1 Cluj 0-1
Steaua Bucureşti – Politehnica Iaşi 2-3 (după executarea loviturilor de departajare)

 

Finala mică

Industria Câmpia Turzii – Steaua Bucureşti 0-1

 

Finala mare

Universitatea 1 Cluj – Politehnica Iaşi 3-5 (după executarea loviturilor de departajare)

 

Premii individuale

Golgeter – Darius Veşcan (Universitatea 1 Cluj)

Cel mai bun portar – Paraschiv Zaharia (Politehnica Iaşi)

Cel mai tehnic jucător – Codrin Gângă (Politehnica Iaşi)

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Doar un loc 3 pentru echipele sucevene.
 Vizualizări articol: 239 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 5.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 5.0 din 2 voturi
Doar un loc 3 pentru echipele sucevene5.052

Iulius Mall Suceava
Denis Shoes
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei