sâmbătă, 13 sep 2008 - Anul XIII, nr. 216 (3897)

Liga a III-a

Rapid CFR a remizat la Bacău

Ieri după amiază, în cea de-a cincea etapă a Ligii a III-a la fotbal, formaţia Rapid Suceava a reuşit să câştige un punct în deplasarea de la FCM II Bacău. Partida s-a încheiat cu scorul de 1-1, după ce sucevenii au fost conduşi la pauză cu 1-0.

Pe fondul unui joc destul de echilibrat, fără prea multe faze spectaculoase, băcăuanii au reuşit să deschidă scorul în minutul 40, profitând de o nesincronizare în apărarea Rapidului, fază în care au atacant al gazdelor s-a trezit cu balonul singur cu portarul.

Partea a doua a jocului a fost una mult mai animată, elevii lui Bogdan Tudoreanu reuşind să restabilească egalitatea în minutul 65, prin Apetri, care a executat perfect o lovitură liberă de la 20 de metri lateral stânga, balonul lovind şi bara înainte de a intra în plasa porţii adverse, scor 1 – 1.

În ultimele minute de joc sucevenii au forţat o victorie, Burlacu trecând de mai multe ori pe lângă gol după trei baloane trimise la mică distanţă pe lângă poartă.

„După jocul din teren este un rezultat echitabil pentru noi, fapt ce ne-a demonstrat încă o dată că evoluăm mai bine în deplasare. Îi felicit pe băieţi pentru dăruirea de care au dat dovadă mai ales în repriza a doua”, a declarat antrenorul Bogdan Tudoreanu.

Rapid a început meciul în formula: Pascal, Spătar, Sevaciuc, Bejenaru, Pantea, Brânzei, Romaniuc, Apetri, Tănase, Jalbă şi Stamate, pe parcursul meciului intrând în teren şi Burlacu, Azaharioaiei, Munteanu şi Şuleru.

Cealaltă reprezentantă a judeţului Suceava în Seria I a Ligii a III-a, Rarăul Câmpulung Moldovenesc va juca astăzi, la Galaţi, partida constând pentru etapa a V-a.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Rapid CFR a remizat la Bacău.
 Vizualizări articol: 1615 |