Google
 
vineri, 6 sep 2019 - Anul XXIV, nr. 208 (7209)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,7432 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,2921 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe Google+ Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Iulius Mall Suceava

Performanţă

Aproape 100 de copii cu medii peste 9.00 și premii la competiţii sportive sau artistice, aflaţi în grija statului, au fost ieri premiaţi

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)
Click aici pentru VIDEO

Un număr de 97 de copii aflaţi în grija statului, prin Direcţia Judeţeană de Asistenţă Socială și Protecţia Copilului Suceava, au fost premiaţi, ieri, în cadru festiv la Palatul Administrativ, pentru rezultate foarte bune la învăţătură și la diverse concursuri artistice sau sportive. Este vorba despre copii și tineri din centre de plasament sau aflaţi în asistenţă maternală sau familială, dintre care 72 cu medii peste 9.00, 13 copii care au obţinut locul I, II sau trei la concursuri artistice internaţionale, naţionale sau judeţene și 11 copii și adolescenţi care au urcat pe podium la competiţii sportive. 

Premierea copiilor și tinerilor merituoși din sistemul de protecţie face parte din Campania ”Sprijinim performanţa”, aflată la a doua ediţie.

Directorul DJAPC Suceava, Nadia Creţuleac, a declarat, în deschiderea evenimentului, că din cei 1.500 de copii și tineri aflaţi în sistemul de protecţie în judeţul Suceava, numărul celor care fac performanţă s-a dublat, faţă de anul trecut, când au fost premiaţi 57 de copii, iar acest lucru a fost posibil și datorită implicării și susţinerii organizaţiilor neguvernamentale și societăţii civile.

”După ediţia de anul trecut a Campaniei <Susţinem performanţa!>, în care, tot cu sprijinul partenerilor, am reușit să premiem și să încurajăm performanţa copiilor și tinerilor din sistemul de protecţie, ne-am dorit ca tot mai mulţi copii și tineri din sistemul de protecţie să conștientizeze faptul că, în ciuda  traumelor și momentelor dificile care le-au brăzdat parcursul fraged al vieţii, viitorul fiecăruia dintre ei depinde, în cea mai mare măsură, de implicarea și munca pe care o vor depune pentru a-și depăși statutul și a-și atinge visurile”, a spus Nadia Creţuleac.

 

Bianca Tunsu, studentă: „Identificaţi-vă ţelul și clădiţi câte o cărămidă mică în fiecare zi”

Vicepreședintele Consiliului Judeţean Suceava, Viorel Seredenciuc, i-a felicitat pe copii și pe toţi cei implicaţi în educaţia lor pentru rezultatele obţinute, subliniind cât de mult trebuie să muncească pentru asemenea performanţe copiii orfani sau abandonaţi de propriile familii. Efortul lor a fost remarcat și de deputatul Angelica Fădor, care le-a spus copiilor că reprezintă un model nu doar pentru cei din generaţia lor, ci și „pentru fiecare dintre noi”.

Printre copiii cu rezultate deosebite la învăţătură se numără Elisabeta Manoliu, o adolescentă în vârstă de 14 ani aflată în plasament maternal la o familie din Bunești, care a încheiat anul școlar cu media 10. Timidă și emoţionată, ea le-a transmis tuturor copiilor pe care soarta i-a adus în grija statului să nu renunţe niciodată la visele lor, „indiferent de ce cred sau ce vă spun alţii”. Adolescenta a primit o Diplomă de Excelenţă „10 pentru siguranţă” și din partea Inspectoratului Judeţean de Poliţie, înmânată de purtătorul de cuvânt Ionuţ Epureanu, care i-a spus că ea este „un exemplu pentru toţi copiii din centrele de plasament”.

O altă tânără, Bianca Tunsu, de la Centrul de Servicii Multifuncţionale pentru Copilul aflat în Dificultate Gura Humorului, este studentă în anul II la Facultatea de Știinţe Politice a Universităţii București și a absolvit anul I cu media 9.31. „Identificaţi-vă ţelul și clădiţi câte o cărămidă mică în fiecare zi la obiectivul pe care vi l-aţi fixat. Oricine poate să răzbească, indiferent de împrejurări”, a fost mesajul ei.

Laura Oroșanu, de la Așezământul de copii „Sfântul Ierarh Leontie” Rădăuţi, este studentă la Medicină în anul III și a încheiat anul II cu media 9.68. Sora ei, Andreea, aflată în același cămin pentru copii, este în clasa a XI-a la Colegiul Naţional „Eudoxiu Hurmuzachi” și a încheiat anul școlar trecut cu media 9.09. De la această casă pentru copii, 11 dintre ei au medii generale peste 9.00.

 

ONG-uri, firme și voluntari au făcut posibilă premierea copiilor

Doi fraţi, Lucian și Cosmin Costi, elevi la Liceul „Laţcu Vodă” din Siret, crescuţi de un asistent maternal profesionist la Bălcăuţi, au obţinut locurile doi și trei la faza naţională a Olimpiadei de Limbă și literatură ucraineană. Lucian, acum elev în clasa a XII-a, a încheiat clasa a XI-a cu 9.45.

Pe lângă centrele pentru copii în dificultate amintite, alţi copii cu medii foarte mari provin din căminele pentru copii din Gura Humorului, la „Micul Prinţ”, „Colţ Alb”, „Speranţa, FARA, „Sfântul Gheorghe” Dolhasca, „Visătorii” Fundu Moldovei; 12 sunt crescuţi de asistenţi maternali profesioniști și 24 sunt în plasament familial.

Rezultate foarte bune la concursuri artistice și sportive au obţinut și copii de la „Speranţa” și de la Centrul de Servicii Multifuncţionale pentru Copilul aflat în Dificultate Fălticeni.

„Faptul că tot mai mulţi voluntari se implică în procesul educativ al copiilor și tinerilor noștri este evident, iar acest lucru se observă atât  în rezultatele școlare, cât și în  integrarea acestora în colectivul clasei și în comunitate”, a concluzionat directorul DGASPC, Nadia Creţuleac. Ea a menţionat și sponsorii care au făcut posibilă premierea copiilor merituoși: HHC România, Gabriela Popescu și Fundaţia ”Te aud România”, Aratoys, Decathlon, Luca Ciubotariu și Asociaţia Rădăuţiul Civic, Adrian Stoleru și Suceava Civică, voluntarii Organizaţiei ”Salvaţi Copiii” Filiala Suceava,  voluntarii Asociaţiei Culturale ”Sfântul Dosoftei”, Angela Zarojanu și Asociaţia SEVA, Adriana Zgabei, Rulexim, Liliana Agheorghicesei și Lidana Com., Vasile Gafiuc și Institutul pentru Parteneriat Social Bucovina, Camelia Iordache, Marius Crill și SC Therion SRL, Lust Expert,  Familia Viorica și Robert Franţ.

 

CAMPANIA „SUSȚINEM PERFORMANȚA” Ediția a II-a

„Viitorul tău este în mâinile tale”

august 2019

 

ÎNVĂȚĂTURĂ

Nr. Crt.

Nume și Prenume

Centrul/Casa/Serviciul

Vârsta

Clasa/Școala

Premiul/Media

1.

Tunsu Bianca Elena

Centrul de Servicii Multifuncționale pt. Copilul aflat în Dificultate Gura Humorului

20 ani

Universitatea București - Facultatea de Științe Politice

Anul I

Media generală:

9.31

2.

Miron Lucia Amalia

Centrul de Servicii Multifuncționale pt. Copilul aflat în Dificultate Gura Humorului

17 ani

Colegiul „Alexandru cel Bun” Gura Humorului

Clasa a XI-a

Media generală:

9.30

3.

Zagoreanu Alexandra

Centrul de Servicii Multifuncționale pt. Copilul aflat în Dificultate Gura Humorului

18 ani

C.S.E.I. „Sfântul Andrei” Gura Humorului

Clasa a X-a

Media generală:

9.28

4.

Coclici Ancuța Gabriela

Centrul de Servicii Multifuncționale pt. Copilul aflat în Dificultate Gura Humorului

9 ani

Școala gimnazială nr. 1 Gura Humorului

Clasa a II-a

Media generală:

Foarte bine

5.

Agafiței Denisa

Centrul de Servicii Multifuncționale pt. Copilul aflat în Dificultate Gura Humorului

15 ani

Școala gimnazială nr. 1 Gura Humorului

Clasa a VIII-a

Media generală:

9.00

6.

Beghean Cristi Andrei

Centrul de Servicii Multifuncționale pt. Copilul aflat în Dificultate Gura Humorului

21 ani

C.S.E.I. „Sfântul Andrei” Gura Humorului

Clasa a XII-a

Media generală:

9.00

7.

Rogojină Denisa Magdalena

Centrul de Servicii Multifuncționale pt. Copilul aflat în Dificultate Gura Humorului

17 ani

Colegiul „Alexandru cel Bun” Gura Humorului

Clasa a X-a

Media generală:

9.06

8.

Rogojină Nicola Luciana

Centrul de Servicii Multifuncționale pt. Copilul aflat în Dificultate Gura Humorului

12 ani

Școala „Teodor Balan” Gura Humorului

Clasa a V-a

Media generală:

9.46

9.

Farcaș Antonia

Centrul de Servicii Multifuncționale pt. Copilul aflat în Dificultate Gura Humorului

11 ani

Școala „Teodor Balan” Gura Humorului

Clasa a III-a

Media generală:

Foarte bine

10.

Dascălu Naomi Evelina

Centrul de Servicii Multifuncționale pt. Copilul aflat în Dificultate Gura Humorului

18 ani

C.S.E.I. „Sfântul Andrei” Gura Humorului

Clasa a XII-a

Media generală:

9.89

11.

Cherariu Mihaela

Centrul de Servicii Multifuncționale pt. Copilul aflat în Dificultate Gura Humorului

11 ani

C.S.E.I. „Sfântul Andrei” Gura Humorului

Clasa a IV-a

Media generală:

Foarte bine

12.

Polohan Alin Eduard

Centrul de Servicii Multifuncționale pt. Copilul aflat în Dificultate Gura Humorului

10 ani

C.S.E.I. Câmpulung Moldovenesc

Clasa a IV-a

Media generală:

Foarte bine

13.

Cherariu Bogdan

Centrul de Servicii Multifuncționale pt. Copilul aflat în Dificultate Gura Humorului

15 ani

C.S.E.I. „Sfântul Andrei” Gura Humorului

Clasa a VIII-a

Media generală:

9.31

14.

Râpan Marian

Centrul de Servicii Multifuncționale pt. Copilul aflat în Dificultate Gura Humorului

15 ani

C.S.E.I. „Sfântul Andrei” Gura Humorului

Clasa a V-a

Media generală:

9.34

15.

Florescu Gavril

Modulul de Tip Familial „Micul Prinț”

14 ani

Colegiul Național „Mihai Eminescu” Suceava, clasa a VII-a

Media generală:

 9.00

16.

Boghean Paula

Casa de Tip Familial „Colț Alb”

10 ani

Liceul cu Program Sportiv Suceava, clasa a IV-a

Media generală:

Foarte bine

17.

Bordian Gabriela

Casa de Tip Familial „Colț Alb”

10 ani

Liceul cu Program Sportiv Suceava, clasa a III-a

Media generală:

Foarte bine

18.

Caraciuc Iustinian

Casa de Tip Familial „Colț Alb”

8 ani

Liceul cu Program Sportiv Suceava, clasa a I-a

Media generală:

Foarte bine

19.

Lămășanu Claudia

Centrul de plasament „Speranța” Suceava

18 ani

Colegiul tehnic „Al. Ioan Cuza”

Clasa a IX-a

Media generală:

9.06

20.

Rotarita Cipriana

FARA

13 ani

Școala Gimnazială nr. 1 Suceava

Clasa a VI-a

Media generală:

 9.26

21.

Grumeza Florica Sabina

Casa de Tip Familial „Sf. Gheorghe” Dolhasca

19 ani

Liceul Tehnologic „Oltea Doamna” Dolhasca

Clasa a XI-a

Media generală:

 9.17

22.

Grumeza Ana Maria

Casa de Tip Familial „Sf. Gheorghe” Dolhasca

11 ani

Liceul Tehnologic „Oltea Doamna” Dolhasca

Clasa a IV-a

Media generală:

Foarte bine

23.

Grumeza Denisa

Casa de Tip Familial „Sf. Gheorghe” Dolhasca

13 ani

Liceul Tehnologic „Oltea Doamna” Dolhasca

Clasa a VII-a

Media generală:

 9.00

24.

Parpucea Florentina Lenuța

Casa de tip familial „Visătorii” Fundu Moldovei

16 ani

Colegiul Silvic „Bucovina” Câmpulung Moldovenesc

Clasa a XI-a

Media generală:

 9.26

25.

Todașcă Andreea

AMP Dolhasca

12 ani

Grup Școlar „Oltea Doamna” Dolhasca

Clasa a VI-a

Media generală:

9.73

26.

Ionaș Ioan Silviu

AMP Fălticeni

19 ani

Colegiul Național „Nicu Gane” Fălticeni

Clasa a XI-a

Media generală:

9.63

27.

Stoica Petronela

AMP Baia

17 ani

Colegiul Național „Nicu Gane” Fălticeni

Clasa a XI-a

Media generală:

9.71

28.

Vicovan Alina

AMP Salcea

15 ani

Școala Gimnazială „Aurel Stanciu” Salcea

Clasa a VIII-a

Media generală:

9.70

29.

Răscol Maria Tempora

AMP Bogdănești

16 ani

Școala Gimnazială Nr. 2 Bogdănești Clasa a VII-a

Media generală:

9.47

30.

Manoliu Elisabeta

AMP Bunești

14 ani

Școala Gimnazială „Artur Gorovei” Bunești

Clasa a VII-a

Media generală:

10.00

31.

Costi Cosmin

AMP Bălcăuți

18 ani

Liceul Tehnic „Lațcu Vodă” Siret

Clasa a XI-a

Media generală:

9.45 (premiul III la Olimpiada de Limba și Literatura Ucrainiană - faza națională)

32.

Costi Lucian

AMP Bălcăuți

17 ani

Liceul Tehnic „Lațcu Vodă” Siret

Clasa a X-a

Premiul II la Olimpiada de Limba și Literatura Ucrainiană - faza națională

33.

Răscol Monica

AMP Bogdănești

11 ani

Școala gimnazială Bogdănești

Clasa a V-a

Media generală:

9.28

34.

Ștefăroi Bianca

AMP Bunești

15 ani

Școala gimnazială Bunești

Clasa a VIII-a

Media generală:

9.48

35.

Botoșan Teofana

AMP Bogdănești

15 ani

Școala gimnazială Bogdănești

Clasa a VIII-a

Media generală:

9.75

36.

Zettel Ilie Cornel

AMP Boroaia

14 ani

Școala gimnazială „Vasile Tomegea” Boroiaia

Clasa a VII-a

Media generală:

9.70

37.

Nuțu Mihaela

Plasament familial Putna

15 ani

Școala Gimnazială „Iacob Putneanul” Putna

Clasa a VIII-a

Media generală:

9.80

38.

Itu Paul Teodor

Plasament familial Baia

14 ani

Școala Gimnazială nr. 3 Baia

Clasa a VII-a

Media generală:

9.41

39.

Chindriș Rebeca

Plasament familial Fălticeni

16 ani

Colegiul Național „Nicu Gane” Fălticeni

Clasa a X-a

Media generală:

9.31

40.

Cuțitariu Petruța

Plasament familial Baia

11 ani

Școala gimnazială nr. 2 „Nicu Stoleru” Baia

Clasa a IV-a

Media generală:

Foarte bine

41.

Pleșca Gabriel

Plasament familial Vicovu de Sus

13 ani

Școala Gimnazială nr. 3 Vicovu de Sus

Clasa a VI-a

Media generală:

9.73

42.

Calvan Narcisa Petronela

Plasament familial Stoiești

11 ani

Școala gimnazială Stroiești

Clasa a V-a

Media generală:

Premiul II

43.

Mihai Denis Petrică

Plasament familial Argel

11 ani

Școala gimnazială Argel

Clasa a V-a

Media generală:

9.80

44.

Bălan Andreea

Plasament familial Rădăuți

17 ani

Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți

Clasa a X-a

Media generală:

9.30

45.

Ursachi Ioan

Plasament familial Grănicești

12 ani

Școala Gimnazială Românești

Clasa a VI-a

Media generală:

9.56

46.

Băcilă Robert Cosmin

Plasament familial Dornești

13 ani

Școala Gimnazială Dornești

Clasa a VI-a

Media generală:

9.64

47.

Chindriș Andreea Trandafira

Plasament familial Suceava

19 ani

Colegiul Național „Mihai Eminescu” Suceava

Clasa a XII-a

Media generală:

9.44

48.

Spiridon Ionuț Mădălin

Plasament familial Slatina

14 ani

Școala Gimnazială Găinești

Clasa a VII-a

Media generală:

9.00

49.

Tibu Claudia Iuliana

Plasament familial Rădăuți

18 ani

Colegiul Tehnic Rădăuți

Clasa a XI-a

Media generală:

9.39

50.

Cataranciuc Marian Mihai

Plasament familial Rădăuți

11 ani

Școala gimnazială „Dimitrie Cantemir” Rădăuți

Clasa a IV-a

Media generală:

Foarte bine

51.

Cataranciuc Mihaela Ionela

Plasament familial Rădăuți

12 ani

Școala gimnazială „Dimitrie Cantemir” Rădăuți

Clasa a V-a

Media generală:

9.64

52.

Cataranciuc Andreea Mădălina

Plasament familial Rădăuți

9 ani

Școala gimnazială „Dimitrie Cantemir” Rădăuți

Clasa a II-a

Media generală:

Foarte bine

53.

Covaci Ciotău Cătălina Andreea

Plasament familial Frătăuții Noi

13 ani

Școala gimnazială „Iraclie Porumbescu” Frătăuții Noi

Clasa a V-a

Media generală:

9.28

54.

Blîndu Andreea

Plasament familial Fălticeni

18 ani

Colegiul Național „Nicu Gane” Fălticeni

Clasa a XII-a

Media generală:

9.40

55.

Cherar Alexandru

Plasament familial Pătrăuți

8 ani

Școala gimnazială Pătrăuți

Clasa a I-a

Media generală:

Foarte bine

56.

Golianu Analisa

Plasament familial Broșteni

11 ani

Școala gimnazială Broșteni

Clasa a IV-a

Media generală:

Foarte bine

57.

Ilincăi Petru

Plasament familial Fălticeni

14 ani

Școala gimnazială Fălticeni

Clasa a VII-a

Media generală:

9.80

58.

Marcu Andreea Gabriela

Plasament familial Fălticeni

14 ani

Școala gimnazială Fălticeni

Clasa a VII-a

Media generală:

9.35

59.

Murgoci Ana Maria

Plasament familial Dorhești

9 ani

Școala gimnazială Dolhești

Clasa a II-a

Media generală:

Foarte bine

60.

Radu Masichievici Ionica

Plasament familial Broșteni

14 ani

Școala generală Broșteni

Clasa a VII-a

Media generală:

9.00

61.

Oroșanu Laura

Așezământul de copii „Sfântul Ierarh Leontie” Rădăuți

21 ani

Facultatea de Medicină Iași

Anul III

Media generală:

9.68

62.

Oroșanu Andreea

Așezământul de copii „Sfântul Ierarh Leontie” Rădăuți

17 ani

Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți

Clasa a X-a

Media generală:

9.09

63.

Luceac Alexandrina Magdalena

Așezământul de copii „Sfântul Ierarh Leontie” Rădăuți

18 ani

Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți

Clasa a XI-a

Media generală:

9.33

64.

Pintilie Claudia Elena

Așezământul de copii „Sfântul Ierarh Leontie” Rădăuți

18 ani

Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți

Clasa a XI-a

Media generală:

9.00

65.

Răileanu Elena Bianca

Așezământul de copii „Sfântul Ierarh Leontie” Rădăuți

18 ani

Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți

Clasa a XI-a

Media generală:

9.14

66.

Bordian Georgiana Loredana

Așezământul de copii „Sfântul Ierarh Leontie” Rădăuți

12 ani

Școala gimnazială „Mihai Eminescu” Rădăuți

Clasa a V-a

Media generală:

9.25

67.

Filip Maria

Așezământul de copii „Sfântul Ierarh Leontie” Rădăuți

12 ani

Școala gimnazială „Mihai Eminescu” Rădăuți

Clasa a V-a

Media generală:

9.09

68.

Vaman Cristian Ionuț

Așezământul de copii „Sfântul Ierarh Leontie” Rădăuți

8 ani

Școala gimnazială „Mihai Eminescu” Rădăuți

Clasa a I-a

Media generală:

Foarte bine

69.

Cordunianu Florin Lucian

Așezământul de copii „Sfântul Ierarh Leontie” Rădăuți

8 ani

Școala gimnazială „Mihai Eminescu” Rădăuți

Clasa a I-a

Media generală:

Foarte bine

70.

Brumă Mihaela Gabriela

Așezământul de copii „Sfântul Ierarh Leontie” Rădăuți

9 ani

Școala gimnazială „Mihai Eminescu” Rădăuți

Clasa a II-a

Media generală:

Foarte bine

71.

Juganariu Andreea Gabriela

Așezământul de copii „Sfântul Ierarh Leontie” Rădăuți

10 ani

Școala gimnazială „Mihai Eminescu” Rădăuți

Clasa a III-a

Media generală:

Foarte bine

72.

Măzăreanu Georgiana

Așezământul de copii „Sfântul Ierarh Leontie” Rădăuți

11 ani

Școala gimnazială „Mihai Eminescu” Rădăuți

Clasa a IV-a

Media generală:

Foarte bine

 

CAMPANIA „SUSȚINEM PERFORMANȚA”editia a II-a

„Viitorul tău, stă în mâinile tale”

August 2019

 

Secțiunea ARTĂ

 

Nr. Crt.

Nume și Prenume

 

 

Centrul/Casa/Serviciul

Vârsta

Concursul/Festivalul/Expoziția

Premiul

1.

Cizmaru Ștefan

Plasament Familial - Siret

17 ani

Concursul „Vocea Bucovinei” 2019

Locul I

2.

Onisimiuc Ana Maria

Așezământul de copii „Sf. Ierarh Leontie” Rădăuți

16 ani

- Concursul internațional de meșteșuguri artistice tradiționale „Mâini de aur” ediția a XI-a

- Premii la concursuri naționale de pictură

Locul I

 

 

3.

Iftime Beatris Nicoleta

Centrul de servicii multifuncționale pt. Copilul aflat în dificultate Fălticeni

15 ani

Concursul de muzică „Vocea Bucovinei”

Locul III

4.

Dascălu Eliza Narcisa

Centrul de servicii multifuncționale pt. Copilul aflat în dificultate Gura Humorului

17 ani

- Concursul național Armonie prin arta popular și tradiții - secțiunea Artă decorativă

- Concursul interjudețean de artă și spiritualitate creștină - ouă încondeiate

Locul I

 

Locul I

5.

Zagoreanu Alexandra

Centrul de servicii multifuncționale pt. Copilul aflat în dificultate Gura Humorului

18 ani

Concursul național Armonie prin arta popular și tradiții - secțiunea Artă decorativă

Locul I

6.

Dascălu Naomi Evelina

Centrul de servicii multifuncționale pt. Copilul aflat în dificultate Gura Humorului

18 ani

Concursul național Armonie prin arta popular și tradiții - secțiunea Artă decorativă

Locul I

7.

Popescu Ștefana Valentina

Centrul de servicii multifuncționale pt. Copilul aflat în dificultate Gura Humorului

17 ani

Concursul național Armonie prin arta popular și tradiții - secțiunea Artă decorativă

Locul II

8.

Pălănceanu Nicolae

Centrul de servicii multifuncționale pt. Copilul aflat în dificultate Gura Humorului

10 ani

Concursul național de dans sportiv - Bacău 2019

Locul II

9.

Bilaucă Raluca

Centrul de plasament „Speranța” Suceava

16 ani

Concursul „Vocea Bucovinei”

Locul I special

10.

Galea Florica

AMP Cornu Luncii

17 ani

- Concurs Național de Muzică Populară „Dulce glas Bucuvinean”

- Carnavalul Primăverii

- Festivalul „Răsună Cetatea”

Locul I

 

Locul I

Locul III

11.

Iacob Ionuț

AMP Salcea

16 ani

Concursul național de consiliere școlară prin artterapie

Secțiunea desen

Locul III

12.

Munteanu Marian Alin

AMP Fălticeni

17 ani

- Concursul „Vocea Bucovinei”

- Concursul „Am și eu talentul meu”

Locul II

Mențiune

13.

Dragan Anița

AMP Rîșca

12 ani

- Concursul național „Amintiri din copilărie”

- Festivalul interjudețean de interpretare vocală

Locul II

Locul III

 

CAMPANIA „SUSȚINEM PERFORMANȚA”

„Visând la un viitor mai bun”

august 2019

 

SPORT

 

Nr. Crt.

Nume și Prenume

 

Centrul/Casa/Serviciul

Vârsta

Concursul/Campionatul

Premiul

1.

Holtzhauser Mihaela Vasilica

Centrul de Servicii Multifuncționale pt. Copilul aflat în Dificultate Fălticeni

16 ani

Fotbal feminin C.S. „Armonia” Fălticeni, selecționată în Turul Campionatului din Liga a 2-a.

 

2.

Coclici Gabriel

Centrul de Servicii Multifuncționale pt. Copilul aflat în Dificultate Gura Humorului

12 ani

Campionatul Național de Rugby, Echipa Națională Juniori 2019;

 

Locul II

3.

Bandol Alexandru Nicolae

Centrul de Servicii Multifuncționale pt. Copilul aflat în Dificultate Gura Humorului

17 ani

Campionatul Național de Rugby 2019 - categoría de vârstă 16 ani

Participare internațională la rugby - Noua Zeelandă

Locul I

4.

Miron Lucia Amalia

Centrul de Servicii Multifuncționale pt. Copilul aflat în Dificultate Gura Humorului

17 ani

Jocurile Naționale Special disability, 2019

Tenis de masă

Locul I

 

5.

Gherasim Petru Andrei

Plasament familial

16 ani

Sportiv - Component al lotului național de juniori la caiac canoe

 

 

6.

Andriș Ana

Centrul de plasament „Speranța” Suceava

15 ani

- Concursul memorial „George Topârjan”

- Concursul județean de lupte

- Cupa mărțișorului

Locul I

Locul I

Locul I

7.

Lăpușneanu Ovidiu

Centrul de plasament „Speranța” Suceava

15 ani

- Fotbal de performanță

Competiție under 14

- Brașov indoor cup

Locul 14

 

Locul III

8.

Nechita Petruța Valentina

Așezământul de copii „Sf. Ierarh Leontie” Rădăuți

10 ani

Campionatul de copii și juniori „Cupa Valea Muntelui”

QWAN KI DO

Locul I

9.

Nechita Daria Crina

Așezământul de copii „Sf. Ierarh Leontie” Rădăuți

9 ani

Campionatul de copii și juniori „Cupa Valea Muntelui”

QWAN KI DO

Locul I

10.

Flutur Andrei Sebastian

Așezământul de copii „Sf. Ierarh Leontie” Rădăuți

10 ani

Campionatul de copii și juniori „Cupa Valea Muntelui”

QWAN KI DO

Locul II

11.

Munteanu Alexandru Iulian

Așezământul de copii „Sf. Ierarh Leontie” Rădăuți

10 ani

Campionatul de copii și juniori „Cupa Valea Muntelui”

QWAN KI DO

Locul II

 

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Aproape 100 de copii cu medii peste 9.00 și premii la competiţii sportive sau artistice, aflaţi în grija statului, au fost ieri premiaţi.
 Vizualizări articol: 753 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aproape 100 de copii cu medii peste 9.00 și premii la competiţii sportive sau artistice, aflaţi în grija statului, au fost ieri premiaţi0.05

Shopping City Suceava
DAREX AUTO - Showroom Botosani
AnnaCori
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Autentificaţi-vă pentru a posta comentarii!
Remember
Am uitat parola Înregistrare

Monitorul doreşte ca acest site să fie un spaţiu al discuţiilor civilizate, al comentariilor de bun simţ.
Din acest motiv, cei care postează comentarii la articole trebuie să respecte următoarele reguli:

1. Să se refere doar la articolul la care postează comentarii.
2. Să folosească un limbaj civilizat, fără injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, dacă acestea nu au legătura cu textul.
4. Username-ul să nu fie nume de personalităţi ale vieţii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greşeli, incoerenţă, lipsă de documentare etc.

Nerespectarea regulilor menţionate mai sus va duce la ştergerea comentariilor, fără avertisment şi fără explicaţii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinţă interdicţia accesului la această facilitate a site-ului.



Optik Tataru Suceava Centru Nicolae Balcescu 8 Tel 0730880866
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei